Fişi çekemedik

AYTEMİZ Alanyaspor öyle kritik bir maça çıktı ki, maçın sonunda aldığımız bir puana üzülelim mi yoksa kazansaydık bugün Süper Lig'de kalacağımız tescillenseydi daha mı iyi olacaktı bilemedik. Aytemiz Alanyaspor her zaman yaptığı gibi sakat ve cezalı oyuncu olmadığı sürece 13 kişiden başka oyuncu kullanmıyor. Osmanlı maçında da cezadan dönen Sackey'e forma vererek Taha'yı kenara aldı.

***

Her zaman kazanmamız gereken dediğimiz 3 maçın ikincisinde puan kaybı yaşamamız ekstra puanlar aldığımız için bizi yarışın dışına itmese de, son iki haftada stresi yükseltmiştir. Her iki takım için son derece önemli olan müsabakada oyuncular üzerlerindeki stres yüzünden hata yapmamak için uğraş verdikleri için performanslarını ortaya koyamadılar. Maçın geneline baktığımız zaman iki takım da kazanabilirdi. Aytemiz Alanyaspor 1-0 önde iken bir pozisyonda golü bularak rahatlayabilirdi de. Olmadı ve Osmanlı beraberliği yakaladı, onlar da öne geçebilirdi. O da olmadı ve puanlar dağıtıldı. Şunu da unutmayalım ki, yenilmemekle hem rakibimizi yanımıza yaklaştırmadık, hem de kısmen de olsa avantajlıyız. Bu sonuçtan sonra tek dezavantajımız ikili averaja kalırsak geriye düştük.

***

Diğer maçlardan sonra tablo daha netleşecek ama Aytemiz Alanyaspor bu müsabaka sonunda sadece puanları değil önemli oyuncularını da kaybetti. Sakatlıkları devam eden Mbilla ve Fernandes’ten sonra sarı kart cezalısı olarak Tzavellas, NSakala ve Taha cezalı duruma düştüler. Sivas maçında yer alamayacaklar.

***

Bu alınan 1 puan önemli mi değil mi diğer maçların sonuçları bunu belli eder. Ama şu bir gerçek ki 1 maç almak zorundayız. Hesap yapmamak için bu maçı alsak iyi olacaktı ama illa ki hesap yapacak olursak rakiplerin maçlarının da zorluğunu düşünürsek sezon sonu bir bakmışsın bu puan da bizi ligde bırakabilir. Tabi ki bu rakiplerimizin alacağı sonuçlara bağlı olacak. Ligde kalacağımıza emin olmakla birlikte bu hafta bu iş biter demiştim ama yanılmışım. Sivas maçında puan alırsak diğer sonuçlara göre bitime 1 hafta kala ligde kaldığımız belli olabilir. Haydi hayırlısı.

YORUM EKLE

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479