Erkeklerde değiştiremeyeceğiniz özellikler

Kendinizi, sevdiğiniz erkeği değiştirmeye çalışmakla yoruyor olabilirsiniz. Ama bazen sert bir kayaya çarpmış gibi olur, değişim gözlemleyemezsiniz. İşte erkeklerde değiştiremeyecekleriniz

 Erkeklerde değiştiremeyeceğiniz özellikler
banner404
BİZ kadınların değişmez huyudur! Sevdiğimiz erkeği değiştirmeye çalışmakla yorarız kendimizi. Onda hoşlanmadığımız davranışları değiştirmeye çalışırız sürekli. Oysa bazı şeylerde onu değişime zorlayabilirseniz de öyle davranışlar vardır ki sert bir kayaya çarpmış gibi olursunuz. Asla değişim gözlemleyemezsiniz. Sizin birey olma özgürlüğünüze dokunmayan, boşu boşuna değiştirmeye çalıştığınız erkeklere özgü davranışları Portakal'da bir araya getirdik.
FUTBOL AŞKI
Erkeklerin genelinin futbol düşkünü olduğu bir gerçek. Bu gerçeği unutup eşinize televizyonda maç izlettirmeme ya da maça göndermemeye kalkışmanız gerçekten çok tehlikeli. Eğer bunu yaparsanız ilişkinin sonunu kendi ellerinizle getirmiş olursunuz. Hem bu futbol sevgisi sizin kişiliğinize dokunan bir şey değil ki. Rahat bırakın adamı, sevdiği şeyin peşinden gitsin. Sizi çok rahatsız ediyorsa sürekli maç izlemeleri, kendinize ikinci bir televizyon alarak çözüm üretmeye çalışın. Ayrıca hayatınızda hiç statta maç izlemediyseniz, onun maç izleme sevgisini anlayamazsınız. Hayatınızda bir kere olsun, eşinizle birlikte maça gidin ve canlı canlı şahit olun heyecana. Bakarsınız, bundan böyle televizyondaki maçları da beraber izlersiniz.
ANNE DÜŞKÜNLÜĞÜ
En maço görünümlü erkek bile tam bir ana kuzusudur aslında. Eşinizin anne alışkanlığını değiştirmeye kalkmanız, hemcinsinizle esaslı bir savaşa girmeniz demektir. Bu savaşı kazanma olasılığınızın oldukça düşük olduğunu da hemen belirtelim. Onu annesinden vazgeçirmeye kalkmak yerine enerjinizi, erkeğinizi size daha bağlı hâle getirmeye harcayın.
ARABA SEVDASI
Erkeklerin büyük bir kısmı için araba sahibi olmak, sanki erkeklik ispatı gibidir. Araba, adeta onun gücünü simgeler. Siz kalkıp, en kıymetlisine laf söylerseniz hata edersiniz. "Artık bu arabayı değiştirme zamanı geldi" gibi bir yaklaşımdansa, "Arabamız harika, hatta en güzeli bizimki" gibi abartılı ifadelerle onu, tıpkı küçük bir çocuğu sevindirmeye çalışır gibi sevindirin. 
ERKEK ARKADAŞLARA BAĞLILIĞI
Genelde kadınlar, sosyal yönleri daha güçlü olduğu için tek başlarına hareket edebilir ya da yeni hemcinsleriyle kaynaşabilir. Ama erkekler 'kanka'larıyla küçük sürüler halinde yaşamayı tercih ederler. Kariyerlerinde önemli noktada olsalar, evlenip çoluk çocuğa karışsalar da birbirlerini gördüklerinde enseye tokat atmaktan, eşek şakaları yapmaktan, güreş etmekten kendilerini alamazlar. Dolayısıyla eşinizi bu kanka sürüsünden ayırmaya çalışmak büyük bir hata olacaktır. İyisi mi hiç dokunmayın, sürüyü uzaktan izleyin. Hatta izlerken eğlenmeye bakın.
ALIŞVERİŞE KARŞI MESAFESİ
Siz seviyorsunuz diye birlikte olduğunuz kişinin de alışveriş delisi olması gerekmiyor. Onu birlikte alışveriş yapmaya ikna ederken yorulmaktansa kendi başınıza ya da kız arkadaşlarınızla alışveriş keyfi yapmayı tercih edin. Sevmiyorsa sevmiyordur, değiştirmeye çalışmayın!
SPOR TAKINTISI
Bazı erkekler özellikle de çevrede, televizyonda harika vücutlu erkekleri gördükçe onlar gibi olmaya özenip spor salonlarından çıkmazlar. Sporla geçen uzun saatleri, evde ayna karşısında kendi vücudunu izleme seansları takip eder. Sürekli size "Nasılım?" diye sormasından fenalık gelip sevgilinizi azarlamaya kalkarsanız, onu incitirsiniz ama bu takıntısından vazgeçiremezsiniz. İyisi mi, bırakın, Kıvanç Tatlıtuğ baklavalarına ulaşana kadar çabalasın. Fena mı, sizin de hoşunuza gider!
İNCELİKTEN UZAK KALMASI
Özel günlerde size hediye vermesi, her aklına estiğinde eve çiçekle gelmesi ya da işyerine bir buket gül göndermesi, romantik mesajlar atması gibi incelikler erkeklerin küçük bir azınlığına ait sadece. Bu azınlıktan bir sevgili edinenleri kutluyoruz. Gelelim, incelik yoksunlarına... Sizde de böyle bir sevgili varsa, onu değiştirmek için nefesinizi tüketmeyin. Zorla nezaket öğretilmez! Sadece sevgisinden emin olup olmadığınızı anlamaya çalışın. Sizi sevdiğini hissediyorsanız, bunu maddi olarak sergilemesi için onu zorlamak yerine size gösterdiği şekliyle onu kabul etmeye çalışın.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479