Erkekler neden yaz mevsiminde aldatır?

Havaların ısınmasıyla üzerimizdekileri birer birer çıkardık. Uçuşan etekler, bronz ve çıplak bacaklar... Derken erkeklerin de aklı kuş olup uçtu! Aldatma sezonunu açtılar. Peki, bu durum karşısında ne yapmalıyız?

 Erkekler neden yaz mevsiminde aldatır?
banner404
YAZ tatilleri belki ayrı ayrı geçiriliyor, güzel kızlara bakılıyor. Belki de bir gece barda tanışılan kızla 'sıcak' bir dans ediliyor. Erkek arkadaşınızı affetmeli misiniz?
Kadın, erkek fark etmez genel olarak yaz mevsimi, bir macera mevsimi olarak algılanıyor. İnsanlar daha fazla sosyal faaliyete giriyor ve bununla beraber tehlike çanları çalmaya başlıyor. Özellikle erkekler, yaz aylarında aldatmaya daha meyilli oluyor. Biz kadınlar da bunu bazen bir sıcak hava hastalığı olarak adlandırıp umursamıyoruz ve yolumuza devam ediyoruz, bazen de ilişkimize son veriyoruz.
Sizi aldattı. Peki şimdi ne olacak? Onu affetmeli mi, yoksa terk etmeli misiniz?
Aşağıdaki sorular durumu anlamanıza ve karar vermenize yardımcı olacak.

- Bir gecelik miydi, yoksa daha uzun bir ilişki miydi? Hangisi olursa olsun, size sadakatsizlik yaptığını sakın aklınızdan çıkarmayın. Bir geceden fazla süren bir ilişkiyse, arkanızda bırakmanız çok daha zor olacaktır.
- Birbirinize sadık kalmak için karşılıklı söz vermiş miydiniz?
- İlişkiniz uzun zamandır devam ettiği halde birbirinizle tek eşli bir ilişki yaşayacağınız hakkında hiç konuşmadıysanız, sizi aldattığının farkında bile olmayabilir. Bunun ne kadar önemli bir olay olduğunun farkında mı?
Sizi ne kadar üzdüğünü anlamasını sağlamanız gerekiyor. Sıradan bir özür yeterli olmayacaktır ama onun gerçekten üzüldüğünü ve sizi anladığını hissediyorsanız, kendisini sizin yerinize koyuyor ve durumu düzeltmeye çalışıyordur.
- Her şeyi düzeltmek için yeterince istekli mi? Bir daha böyle bir şeyin yaşanmayacağını, sizi kaybetmek istemediğini ve güveninizi kazanmak için ne gerekiyorsa yapabileceğini söylemesi çok önemlidir. Ama aldatmayı önemsemiyorsa bu iyi bir işaret değildir.
Bunun dışında ilişki yolunda gidiyor muydu?
- Eğer birlikte eğleniyor, size saygı duyduğunu hissediyor ve iyi bir insan olduğunu düşünüyorsanız, ona bir şans daha vermenize değer. Ama zaten sorunlu bir ilişki yaşıyorsanız veya sizi daha önce de aldattığından şüpheleniyorsanız, bir kere daha düşünün deriz.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479