Bunlar da erkeklerin gerçekleri!

Erkekleri ne kadar iyi tanıyorsunuz? Temizlik, acıya dayanıklılık, ilişkiye bakış, ayrılık acısı, kilolu sevgiliye karşı hisler, testosteron üretimi ile sağlık ilişkisi konularındaki gerçekleri öğrenince bakalım ne düşüneceksiniz

  Bunlar da erkeklerin gerçekleri!
banner404
HEP erkekler tarafından bakılır konuya, erkeklerin ağzından: “Kadınları anlamak zordur.” Öyle mi gerçekten? Peki ya erkekleri anlamak? Bunu kendimize itiraf etmekten kaçınıyoruz galiba. Onları çok iyi tanıdığımız iddiasındayız. Bu 8 gerçeği okuyunca siz de “Evet, gerçekten erkekleri o kadar da iyi tanımıyormuşuz” diyebilirsiniz. Belki de siz, hepimizden daha iyi çözmüşsünüzdür erkekleri. İşte, sizler için araştırdığımız, erkekler hakkındaki 8 çarpıcı gerçek…
KİLO GERÇEĞİ
The Daily Mail gazetesinde yayınlanan bir makaleye göre, erkeklerin yüzde 42’si, eşlerinin ya da kız arkadaşlarının kilo almaları halinde onları daha az çekici buluyor. Eh, bu pekte şaşırtıcı sayılmaz. Ama bugüne kadar buna itiraz edenlere rastladıysanız, kendi ağızlarıyla ettikleri itirafı tokat gibi yüzlerine çarpabilirsiniz. 
TESTOSTERON GERÇEĞİ
Yüksek testosteron üretimi bağışıklık sistemine zarar vererek erkeklerin hastalık ve parazitlerle savaşma gücünü azaltır. Bu da bir paradoks yaratır: Yüzü erkeksileştiren yüksek düzeylerde testosteron üretmeye bir tek, ergenlik sırasında sağlık durumları ortalamanın üstünde olan erkeklerin gücü yeter. 
O kadar sağlıklı olmayan yeniyetmelerse zaten narin olan bağışıklık sistemlerini tehlikeye atmayı göze alamadıklarından, tam da yüz kemikleri yetişkin biçimini aldığı sırada daha düşük düzeyde testosteron üretirler. Erkeksi görünen bir yüz erkeğin sağlığına, öteki erkeklerle rekabette başarılı olma ve koruma yeteneğine işaret eder. Çoğu kadının daha erkeksi yüzleri çekici bulmalarının açıklaması da burada saklıdır. 
TEMİZLİK GERÇEĞİ
Her zaman erkeklerin kadınlardan daha az temiz olduklarını, temizliğe daha az önem verdiklerini düşünürüz. Şimdi öğreneceğiniz gerçek, bu bilginizi pekiştirirken biraz içinizi de kaldırabilir. Şubat ayında yapılan bir ankete göre eşsiz olan erkeklerin yüzde 20’si yastık kılıfı ve çarşaflarını ayda sadece bir kez değiştiriyormuş. Belki de yalnız kalmalarının nedenini tahmin etmek o kadar da zor değil, ne dersiniz?
DAYANIKLILIK GERÇEĞİ
Biz her zaman kadınlar erkeklerden daha dayanıklıdır diye öğrendik, öyle değil mi hanımlar? Korkmayın, bunun aksi bir sonuçtan bahsetmeyeceğiz. İngiltere’de yapılan bir ankete göre, erkeklerin yüzde 76’sı kadınların ağrıyla ve acıyla baş etme güçlerinin erkeklerden daha fazla olduğuna inanıyor. 
ÖPÜŞME GERÇEĞİ
Öpüşme yalnızca öpüşme değildir. Çok mu iddialı geldi size? Ama bakın, bir araştırmaya göre erkeklerin yüzde 58’i, kötü bir öpüşmeden sonra cinsel çekimin yok olduğunu iddia etmiş. Ama bir başka araştırma sonucunu da es geçmeyelim. Erkeklerin yüzde 53’ü öpüşmeden seks yapabileceğini belirtmiş. Kadınlarda ise bu oran sadece yüzde 15. Yani erkekler ya “öpüşmesem de olur” diyor ya da “olacaksa iyi bir öpüşme olsun” diyor. 
ANNE GERÇEĞİ
Erkeklerin annelerine çok düşkün olduklarını biliyorduk, değil mi? Ama özel bir günde annelerine aldıkları hediyenin değerinin ortalama 50 TL civarında olduğunu biliyor muydunuz? Hediyenin değeri parayla ölçülmez elbette, sadece kıyaslama açısından soruyoruz: Size aldığı hediyenin parasal değeri ortalama ne kadar?
ÇEKİCİLİK GERÇEĞİ
Sizce erkekler kadınların neresini çekici bulurlar? İngiltere'deki bir internet sitesine göre, erkeklerin yüzde 18’i kadınlarda ilk olarak saçların dikkatlerini çektiğini söylemiş. Sanırız geriye kalan yüzde 72’nin cevaplarını öğrenmemize çokta gerek yok. 
ELEŞTİRİ GERÇEĞİ
Erkekler her zaman kadınların söyleyeceklerini direkt söylemeyip imalarda bulunmasından yakınsalar da gerçekte bu durumdan yararlanmakta sakınca görmezler. Tabi o dilin ucunda olan kişi kendileriyse… Yani bir diplomat özeniyle kurulan, fazla acıtmayan eleştiriler duymaktan hoşlanırlar. 
Örneğin spor salonuna yazılıpta bir-iki ay içinde süper kaslı bir insan olarak ortaya çıkmayı hayal ediyorsa, bu ‘saçmalığı’ tokat gibi yüzüne vurmaktansa, “Sen bu halinle de gayet yakışıklısın. Bence süreyi daha uzun tut ki bu halinle hemen vedalaşmak zorunda kalmayayım” gibi bir cümle kurabilirsiniz.
AYRILIK GERÇEĞİ
Ayrılık söz konusuysa kadınların bu işten daha fazla yara aldığını düşünürüz hep, değil mi? Ama Psikiyatr Alper Hasanoğlu, bir araştırmanın sonuçlarına işaret ederek bizi şaşırtıyor. “18-23 yaş arası genç erkek ve kadınlar aşk acısıyla ve ilişki sorunlarıyla nasıl başa çıkıyor?” konulu araştırmaya göre, ilişki sorunları erkekleri kadınlardan daha çok meşgul ediyor ve erkekler kadınlardan daha çok acı çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479