'Yetmez ama evet'

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret eden Alanya Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış, taksici esnafının uzun süredir talep ettiği taksimetre zammının yapılmasını sağladı

'Yetmez ama evet'
banner404

ZAMLARIN ardından 4 buçuk TL olan taksimetre açılış tarifesi 5 buçuk TL oldu. Kilometre fiyatı ise 6 TL olan taksimetre tarifesi, duraklamalarda ise dakikada 50 kuruş yazacak. Taksici esnafı ise zammın yine de yetersiz olduğunu ifade ettiler. İşte taksicilerin zam hakkındaki düşünceleri:
'YAKIT ÇOK PAHALI'
FATİH MERCAN 

Ben 10 yıldır taksicilik yapıyorum. Hiçbir değişiklik yok o zamandan bu zamana. 10 yıl önce açılış fiyatı 3 lira 60 kuruştu. Şimdi arttı ama yetersiz bu fiyatlar çünkü yakıt çok pahalı. 
'6,50 TL OLMALIYDI'
MEHMET SAKAR

17 yıldır taksicilik yapıyorum ben. 17 yıl önce bizim durumumuz farklıydı. Çünkü gelir düzeyi farklıydı. Şimdi gelir düzeyi arttı ama yakıt gideri de arttı. 1 litre yakıt 7 liranın üzerinde. Müşteri taksiye biniyor, kısa bir mesafe gidiyor. 4,60 açılış var, onu alıp 16-17 arabanın arkasına sıraya giriyorsun. Bir daha sıra gelene kadar akşam oluyor zaten. Bu yüzden şimdiki durumdan çok da memnun değiliz. Bana kalırsa bu zam da yeterli değil. Burası turizm bölgesi, sadece 6 ay bir sezonumuz var, sonra zaten bir şey yapamıyoruz. Bence en az 6 lira 50 kuruş olmalı. Sonuçta her şeye zam var. 
'TARİFE ARTIŞI NORMAL'
HÜSEYİN AKIŞOĞLU

Son yapılan tarife değişikliklerine bakıldığında başka şehirlere göre normal. Mazot pahalı evet ama yapacak bir şey yok. 5,5 TL açılış fiyatı olacak, 1 kilometrede 6 lira olmuş olacak. Bizim aldığımız zam gerçekten iyi. Bu benim şahsi görüümdür. Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış'ın ayağı uğurlu geldi. Turizm de iyi gitti, esnafın yüzü güldü bu yıl. 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 22:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
adil düzen
adil düzen - 7 ay Önce

verin mehteri

SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner534

banner518

banner481

banner472

banner536