'Vergi Denetimi Cumhurbaşkanlığı'nda olmalı'

Demokrat Denetim Elemanları Platformu (DEDEP) Başkanı Erhan Erenoğlu, Vergi Denetim Kurulu’nun Cumhurbaşkanlığı teşkilatı içine alınmasını önerdi.

'Vergi Denetimi Cumhurbaşkanlığı'nda olmalı'
banner404

DEDEP Başkanı Erhan Erenoğlu, Vergi Denetim Kurulu'nun (VDK) Cumhurbaşkanlığı teşkilatı içine alınması önerisinde bulundu. 

Türkiye'nin maruz kaldığı ekonomik saldırılara karşı kamu yönetim sisteminde denetimin çok daha güçlü bir yapıya kavuşturulması gerektiğinin altını çizen DEDEP Başkanı, "Türkiye'nin mali ekonomik sisteminde bağımsız güçlü bir yapı için olmazsa olmaz güçlü denetim sisteminin kurulması şart" dedi.

"VDK denetimin amiral gemisi" 

Vergi denetiminde VDK'nın önemini belirten Erenoğlu, "Bu anlamda VDK, denetimin amiral gemisidir. Diğer yandan da bürokraside nitelikli insan kaynağını yetiştiren en temel okul mahiyetindedir. Bürokrasinin en temel okulu olan VDK'yı çok daha güçlü yapıya kavuşturmak Türk mali sisteminin önceliği olması gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Yeni yönetim sisteminde VDK'nın Cumhurbaşkanlığı teşkilatı içinde olması gerektiği fikrini ileri süren Erenoğlu, şöyle konuştu: "Denetimin, yeni yönetim sisteminde bizzat başkanın emrinde olmasının gerekliliğini son ekonomik saldırılar karşısında bir kez daha görmüş bulunmaktayız"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472