Türkiye'nin dört bir yanına avokado Alanya'dan

Alanya'da yaşayan üretici Abdullah Kollama, kurduğu 'avokadosepeti.com' adlı site üzerinden Türkiye'nin dört bir yanına online avokado satışı yapıyor

Türkiye'nin dört bir yanına avokado Alanya'dan
banner404
Haber: Erkan UYSAL
ALANYA'DA
yaklaşık 30 dönümlük alanda avokado üretimi yapan Kollama, "Bu ürünün yeterince değer görmediğini ve pazar sorunu yaşadığını gördüm. Geçen yıl avokadosepeti.com'u kurdum ve satışa başladım. Avokadonun tanıtımına önem veriyorum. Türkiye'nin dört tarafına avokado gönderiyorum. Üç farklı paket seçeneğimiz bulunuyor. 9 adet avokado bulunan paketi 24.99, 12 adet bulunanı 39.90, 20 adet bulunanı da 49.90 TL'den satışa sunuyoruz. Müşterilere avokado çayını da hediye ediyoruz. Paketlerin içerisine avokadonun yararlarını anlatan broşür de koyuyoruz. Kargodan ücret almıyoruz. Paketimiz müşterilerin kapısına kadar ulaşıyor. Kurmuş olduğum sitede avokadonun tanıtımı ve yararları da yer alıyor" dedi. 
'PORTAKALLA AYNI KADERİ PAYLAŞACAK'
Avokadonun çok az bilindiğine dikkat çeken Kollama, "Avokadoyu belki Türkiye'nin yüzde 2'si tanıyor. Pazar sorunu bulunuyor. Avokadonun tanıtımının yapılması gerekiyor. Geçen sene ciddi reklamlar yapıldı. Bu sene de reklam yapılıyor. Bu ürünün tanıtımı yapılmazsa 5 sene sonra portakalla aynı kaderi paylaşacak. Avokado üreticilerine "Gelin, ortak olalım" dedim. Kimse yanaşmadı. Avokado almak isteyenler bana 0532 522 66 62 numaralı telefondan ulaşabilir. Ayrıca Alanya’dan Türkiye’nin farklı illerindeki dostlarına avokado göndermek isteyen vatandaşlarımıza da yardımcı oluyoruz" dedi.  


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479