banner468

Şans oyunları düzenlemesinde değişiklik

Lisansa konu şans oyunlarını düzenleme hak ve yetkisi lisans süresince münhasıran lisans sahibine ait olacak. Lisans, kısmen veya tamamen başkasına devredilemeyecek, bu faaliyetlerin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamayacak

Şans oyunları düzenlemesinde değişiklik

Lisansa konu şans oyunlarını düzenleme hak ve yetkisi lisans süresince münhasıran lisans sahibine ait olacak. Lisans, kısmen veya tamamen başkasına devredilemeyecek, bu faaliyetlerin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamayacak

01 Nisan 2016 Cuma 18:03
Şans oyunları düzenlemesinde değişiklik
banner404
LİSANSA konu şans oyunlarını düzenleme hak ve yetkisi  lisans süresince münhasıran lisans sahibine ait olacak. Lisans, kısmen veya  tamamen başkasına devredilemeyecek, bu faaliyetlerin tamamı alt yüklenicilere  yaptırılamayacak. 
 
 Şans Oyunları Lisansının Verilmesi, Lisansa Konu Faaliyetlerin  Düzenlenmesi ve Denetlenmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair  Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 
Düzenlemeye göre, lisansa konu şans oyunlarını düzenleme hak ve  yetkisi lisans süresince münhasıran lisans sahibine ait olacak. Lisans sahibi,  lisansı kısmen veya tamamen başkasına devredemeyecek ancak lisans sahibi  tarafından operatörlük ve destek hizmetlerinin alınmasıyla lisans sahibinin  ortaklık yapısında düzenleme ve lisans sözleşmesi hükümlerine uygun meydana  gelecek değişiklikler lisansın devri olarak değerlendirilmeyecek.
 
  Lisansa konu şans oyunları faaliyetlerinin tamamı alt yüklenicilere  yaptırılamayacak. Maliye Bakanlığı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, lisans  süresince lisansa konu şans oyunlarını düzenleyemeyecek ve bu oyunlar için ayrı  bir lisans veremeyecek.
 
Pay senetlerinin tamamı nama yazılı olması, söz konusu şartların haiz  olunduğuna dair belgelerin lisans sözleşmesi imzalanmadan önce ibraz edilmesi  esas olacak.
 
  Lisans sahibi, lisans sözleşmesi süresince Genel Müdürlüğün izni  olmaksızın ortaklık yapısını değiştiremeyecek. Lisans sözleşmesi hükümleri  uyarınca rehin sonucu gerçekleşenler de dahil olmak üzere, doğrudan veya dolaylı  olarak yüzde 10 veya üzerindeki pay edinimleri ve devirleriyle söz konusu oranın  altında kalsa bile toplamda bu oranın aşılması veya şirket kontrolünün el  değiştirmesi sonucunu doğuran pay edinimleri ve devirlerinde, devralacak ortağın  belirtilen nitelikleri taşıması şartı aranacak.
 
Genel Müdürlükten izin alınmadan yapılan pay edinimleri ile devirleri  pay defterine kaydolunmayacak. İzin sonrasında yapılacak tespitler de dahil olmak  üzere, bu hükme aykırı pay defterine yapılan kayıtlar hükümsüz sayılacak.
 
  Lisans sözleşmesi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Milli Piyango Genel  Müdürlüğü ve ihale üzerinde kalan şirket arasında imzalanarak yürürlüğe girecek.
 
Kullanım hakkı Milli Piyango Genel Müdürlüğüne geçecek
 
 Lisans sahibi tarafından hasılatın veya diğer gelirlerin gizlendiğinin  lisans süresince üçüncü kez tespit edilmesi halinde protesto çekmeye ve hüküm  almaya gerek kalmaksızın lisans sözleşmesi feshedilerek lisans iptal edilecek.
 
  Şans oyunları operasyonlarının yürütülmesi ve yönetilmesi için bu  düzenleme kapsamında lisans sahibine operatörlük hizmeti ile şans oyunları  sisteminin işletimi konularında teknik hizmet sağlayacak tüzel kişiliklerin  aranılan niteliklere haiz olunduğuna dair belgeler ihale dokümanı ile belirlenen  süre içinde ibraz edilecek.
 
 Lisans süresinin sonunda veya lisans sözleşmesinin bu yönetmelik veya  lisans sözleşmesinde sayılan bir nedenle feshi durumunda, lisansa konu  faaliyetlerin kesintisiz sürdürülmesi konusunda Genel Müdürlük veya yeni lisans  sahibine karşı yükümlülüklerin yerine getirilmemesi halinde lisans sahibine, her  bir fiil için, bir önceki takvim yılında elde edilen hasılatın aylık  ortalamasının yüzde 1'ine kadar idari para cezası uygulanacak.
 
 Yönetmelikte lisans sözleşmesinin  protesto çekmeye ve hüküm almaya  gerek olmaksızın yönetim kurulu tarafından lisans sözleşmesinin feshedilerek  lisansın iptal edileceği durumlar şöyle sıralandı:
 
  "Lisans sahibinin şans oyunları sisteminin kurulumuna ilişkin  taahhüdünü ihale dokümanı ve lisans sözleşmesi hükümlerine uygun olarak yerine  getirmemesi veya Genel Müdürlükçe ihale dokümanı hükümlerine göre bildirilecek  tarihte faaliyete geçmemesi, lisans verilmesine esas olan şartları lisans  sözleşmesinin yürürlüğü sırasında kaybettiğinin veya bu şartları baştan  taşımadığının tespit edilmesi, lisansı kısmen veya tamamen başkasına devretmesi,  hileli oyun sistemleri, yazılım, donanım veya usuller kullanması, hile, tehdit,  nüfuz kullanma, çıkar sağlama, irtikap, rüşvet suretiyle veya başka yollarla  sözleşme kapsamındaki işlemlere fesat karıştırması, lisans sözleşmesi  kapsamındaki faaliyetleriyle ilgili olarak İdareye sahte belge veya teminat  sunması veya bunları kullanması, ihale dışı bırakılmayı veya ihaleye katılmamayı  gerektiren bir durumda olduğunun ya da ihale sürecine ilişkin yasak fiil ve  davranışlarda bulunduğunun lisans sözleşmesi yapıldıktan sonra tespit edilmesi,  lisans süresi içinde, mücbir sebep halleri hariç olmak üzere, lisansa konu  faaliyetlerini tamamen durdurması ve İdare tarafından verilen süre içinde  faaliyetine yeniden başlamaması, bunların dışında idari para cezası uygulamasına  konu olan bir fiili, belirlenen süre içinde ilgili mevzuata, düzenleme veya  lisans sözleşmesi hükümlerine uygun hale getirmemesi üzerine üçüncü kez verilecek  süre içinde de düzeltmemesi."
 
 Fesih halinde şans oyunları sisteminin kullanım hakkı oyunların  sürekliliğinin sağlanması amacıyla merkezi oyun sistemi, iletişim ağı,  terminaller, donanımlar ve lisans sahibi tarafından temin edilen veya  geliştirilen yazılımlar, oynatılan oyunlar dahil bütün bileşenleriyle şans  oyunları sisteminin tamamının işletim ve kullanım hakları Milli Piyango Genel  Müdürlüğüne geçecek.
 
Lisans sahibi, kalan lisans süresiyle sınırlı olmak üzere yeni lisans  sahibinin faaliyete geçiş tarihine kadar bu hakların kullanılmasını  engelleyemeyecek. Lisans sahibi bu hakların kullanılması karşılığında da herhangi  bir bedel veya hak talebinde bulunamayacak.
 
  Lisans sahibinin yeni oyun tasarımına veya mevcut oyunlarda değişiklik  veya geliştirme yapılmasına ilişkin talebi Genel Müdürlüğe ulaştığı tarihten  itibaren en geç 30 gün içinde Yönetim Kurulunca onaylanacak. Lisans sahibi  tarafından hazırlanan oyun planları, incelenmek ve değerlendirilmek üzere Genel  Müdürlüğe ulaştığı tarihten itibaren en geç 30 gün içinde Yönetim Kurulunca  onaylanacak veya gerekçesi belirtilerek iade edilecek.
 
 Lisans sahibi, bir takvim yılı içinde elde ettiği hasılatın yüzde  1’ini aşan reklam, sponsorluk ve promosyon harcamalarının yüzde 25'ine tekabül  eden tutarı izleyen yılın nisan ayının sonuna kadar Genel Müdürlük hesaplarına  yatırmakla yükümlü olacak ve bu tutarları Genel Müdürlük payından mahsup  edemeyecek.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349