banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Rusya ülkelerle sözleşme yapacak

Rusya tur operatörlerinin iflas etmesi durumunda Rus turistleri kabul eden ülkelere de sorumluluklar yükleneceğini belirtti

EKONOMİ 07.08.2014, 22:49 07.08.2014, 21:54
Rusya ülkelerle sözleşme yapacak
banner404
 RUSYA Kültür Bakanı Vladimir Medinski,Rosturizm'in ülkelerle yapacağı sözleşmelerde farklı bir yaklaşım sergileyeceğini, Rus turistlere karşı davranışların da sözleşmelerde dikkate alınacağını bildirdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Medinsky, "Turistlerimizi kabul eden ülkeler farklı davranışlar sergilediler. Bu anlayışla bundan sonra ülkelerle yapacağımız sözleşmelerde bu ülkelerin nasıl davrandığına dikkat edeceğiz" dedi.
ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Medinsky, Neva ve Labirint şirketleri aracılığıyla Yunanistan'a tatil yapmak için giden turistlerin sorun yaşadığını, Rus turistlerin resmen valizleriyle birlikte otellerden dışarı atıldıklarını söyledi.
Medinsky, Rus turistleri kabul eden ülkelerin hükümet organlarıyla yapılacak uluslararası sözleşmelerde Rus tur operatörlerinin iflas etmesi durumunda bu ülkelerin yükümlülüklerinin de belirtileceğini bildirdi. Medinsky, şu anda bu konu üzerinde çalışmaların devam ettiğini kaydetti. 

Yorumlar (0)