'Nefes Kredisi'ne yoğun ilgi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik önceliğinde başlatılan KOBİ'lere yönelik 'Nefes Kredisi'ne bir haftada 16 bin firmadan 2,5 milyar liranın üzerinde başvuru geldiğini duyurdu

'Nefes Kredisi'ne yoğun ilgi
banner404

BAŞBAKAN Binali Yıldırım tarafından tanıtılan 'Nefes Kredisi'nin, KOBİ'lere güçlü destek sağlayacağını ifade eden Hisarcıklıoğlu, projeye yoğun talep geldiğini, bu sebeple çok mutlu olduklarını söyledi.
'BİR HAFTADA REKOR BAŞVURU'
Hisarcıklıoğlu, Başbakan Yıldırım'ın imza töreninde yaptırdığı değişiklikle Nefes Kredisi hacminin 5 milyar liradan 7,5 milyar liraya çıktığına dikkati çekerek, "Bir hafta gibi kısa sürede 16 bin firmadan 2,5 milyar liranın üzerinde başvuru aldık. Bir başka deyişle, bir haftada kredinin üçte biri kullanıldı. 16 bin başvurunun 7 bini halihazırda onaylandı, geri kalanların da kredi tahsis süreçleri devam ediyor" dedi. 
'BÜYÜK GAYRET GÖSTERİYORUZ'
Bu süreçte, illerdeki oda ve borsalar ile projeye destek veren bankaların tüm şubeleriyle büyük gayret gösterdiklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: "Aylık yüzde 0,99, yıllık yüzde 11,88 gibi bir oranla 6 ay ana para ödemesiz Nefes Kredisi'nden faydalanmak için tüm KOBİ'lerimizi önce üye olduğu oda veya borsaya, sonra da çalıştığı Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankaları şubelerine başvurmaya çağırıyorum. KOBİ'lerimize bu denli uygun koşullarla krediye erişim imkanı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep sayın Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım'a ve hükümetimize teşekkürlerimizi sunuyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479