Kredi kartına ayar geliyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından kredi kartından nakit avans çekiminde yeni düzenlemelerle ilgili çalışmalar yapılıyor.

Kredi kartına ayar geliyor
banner404
BDDK kredi karşılıkları ile ilgili düzenlemelerin ardından da şimdi de kredi kartından nakit avans çekimi ile ilgili düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Bankacılık kaynakları nakit avans çekiminde, faiz uygulaması yanında alınan ücretin kaldırılması yönünde bir düzenleme yapılacağını belirtti.
SER VERİP SIR VERMEDİLER
Konuyla ilgili BDDK yetkilileri sorularını yanıtlamazken, Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Ekrem Keskin ise henüz BDDK'nın bu düzenlemesi ile ilgili bilgi sahibi olmadıklarını belirtti. BDDK, geçen hafta kredi karşılıklar ile ilgili bir düzenlemeye gitmişti.
BDDK 'ORAN YÜZDE 2 OLACAK' DEMİŞTİ
BDDK, cuma akşamı yaptığı bir değişiklikle 2017'den geçerli olmak üzere bankaların standart nitelikteki krediler için ayırdığı genel karşılık oranlarını yüzde 1'e yakın izleme kapsamındaki krediler için yüzde 2 olarak belirlemişti.
GEÇERLİ FAİZ ORANLARI
Bu oranlar halen tüketici kredileri ve kredi kartları için yüzde 4 ve bu kapsamdaki ikinci gruptaki krediler için yüzde 8 olarak uygulanıyor.
BDDK söz konusu oranları UFRS 9 standardını uygulamayan ve BDDK'dan izin alan bankalar için 2018'den sonra yüzde 1,5 ve yüzde 3 olarak belirledi. 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 01:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472