‘Kendi bindikleri dalı keserler’

Bir turiste ışık ihlali yapan halk otobüsünün çarpmasını değerlendiren Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak "Özellikle ışık ihlallerine aşırı derecede kızıyorum" dedi 

‘Kendi bindikleri dalı keserler’
banner404

Ceren ŞAHİN

ÖNCEKİ gün öğle saatlerinde Oba Mahallesi, D-400 Karayolu üzerindeki Metro Kavşağı’nda meydana gelen kaza sonucu 62 yaşındaki Norveçli turist ağır yaralanmış ve kazada turiste çarpan Mahmutlar Mahallesi hattına bağlı özel halk otobüsü şoförünün ise ışık ihlali yaptığı öne sürülmüştü. Dün konuya ilişkin Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak’tan bir açıklama geldi. Bacak, cuma gününe dek şoförlerin disipline edilmesi adına gerekli istişarelerde bulunarak alternatif bir rota belirleyeceklerini ifade ederken "Aldığımız karara uymazlarsa kendi bindikleri dalı keserler” diyerek net konuştu.  
‘CUMA GÜNÜNE DEK SÜRELERİ VAR’
Bacak, kazaya ilişkin yapmış olduğu açıklamada “Dün Mahmutlar otobüsünün kaza yaptığı Metro Kavşağı’ndaydım. Kazada ya da esnafın bana ihtiyacı olan her yerde ben esnafımın yanında olurum. Bilen, iyi bilir. Ancak yıllardır üzüldüğüm bir şey var. Gece yarılarına kadar duraklarda esnafımı bekliyorum. Sürekli olarak bir mücadele içerisindeyim. Kendileri de biliyor. Kazalar olabilir elbette lakin böylesi talihsiz kazalara, özellikle de ışık ihlallerine aşırı derecede kızıyorum. Senin taşıdığın cana kastın mı var? Yolcunun gözünün içine baka baka kırmızı ışıkta geçmenin bir anlamı yok. Mahmutlar Kooperatif Başkanı ile görüştük. İstişarelerimiz devam ediyor. Bugün salı. 3 gün içerisinde istişarelerimizin sonucunda alternatif bir yol bulacağız. Kurallar koyacağız. Ve uyan uyacak, uymaz iseler kendi bindikleri dalı keserler. Toplantılarımızda almış olduğumuz kararları Mahmutlar’daki halk otobüsü sürücülerine sunacağız. Eğer bir daha bu alternatifin dışına, koyduğumuz kuralların dışına çıkılır ise bindikleri dalı kesmiş olacaklar ve bu konuda da benim çok katı kurallarım vardır. Hiç kimseye acımam. Yiğidi öldürür, hakkını da veririm. Lakin herkes adam gibi çalışacak. Cumaya kadar süreleri var, cuma gününden sonra görüşeceğiz” şeklinde konuştu.   

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472