banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Expo'da iki pazar göz ardı ediliyor

Antalya'nın 8 milyon turist hedefiyle yola çıktığı Expo 2016'nın resmi internet sitesinde hem Türkiye hem de Antalya açısından büyük öneme sahip Almanlar ve Ruslar gözardı ediliyor

EKONOMİ 19.08.2014, 18:11 19.08.2014, 17:20
Expo'da iki pazar göz ardı ediliyor
banner404
SİTEDE proje ve çalışmalar İngilizce ve Türkçe olarak veriliyor. Dünyada olimpiyatlar ve Dünya Kupası'ndan sonra en büyük organizasyon olarak kabul edilen Expo'ya, 2016'da Türkiye'de ilk kez Antalya ev sahipliği yapacak. Expo 2016 Antalya'nın resmi internet sitesinde, Türkiye'nin en önemli turizm pazarları Almanya ve Rusya'ya yönelik eksiklikler ise dikkat çekiyor.
'BÜYÜK BİR EKSİKLİK'
Bir dönem Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin de başkanlığını yürüten Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, Türkiye'ye gelen turistin yarısından fazlasını Rus ve Almanların oluşturduğunu, Antalya'ya geçtiğimiz yıl gelen 12 milyon turistin yüzde 70'inin Alman ve Rus olduğuna dikkati çekti. Expo 2016'nın Antalya'nın tanıtım ve bilgilendirme amaçlı kullanılan resmi internet sitesinin Türkçe ve İngilizce olduğunu anımsatan Yavuz, bu konuda 1 yılı aşkın süre önce Rusça ve Almanca da olması gerektiği yönünde öneride bulunduğunu, o tarihten itibaren her fırsatta defalarca bu önerisini dile getirmesine rağmen hâlâ bunun gerçekleşmemiş olmasının büyük bir eksiklik olduğunu kaydetti.
'ALMANLAR VE RUSLAR OKUMAZ'
4-5 ay önce turizm acentalarıyla yapılan bir toplantıda da NBK Genel Müdürü olarak yer aldığını hatırlatan Yavuz, "Bu toplantıda da bu önerimi yineledim. 'Bir, iki hafta içerisinde tamamlanmış olur' denildi ancak hâlâ Antalya'nın en büyük turizm pazarlarını oluşturan Almanlar ve Ruslara kendi dilleriyle Expo 2016 Antalya anlatılamıyor. Almanlar ve Ruslar İngilizce okumaz" dedi.
Yorumlar (0)