'Esnaftan alın' çağrısı

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir ve Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp, vatandaşa bayram alışverişlerini küçük esnaftan yapmaları çağrısında bulundular

'Esnaftan alın' çağrısı
banner404

YENİALP, Alanya halkının Ramazan Bayramı’nı kutlayarak başladığı konuşmasında “Bir bayram arifesine daha ulaşmış bulunmaktayız. Hem yaz mevsiminde olmamız hem de gelen bayram ile birlikte Alanya’da bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Bu hareketliliğin esnafa da yansıması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda Alanya halkından en büyük isteğimiz bayram alışverişlerinde küçük esnafı tercih etmeleri. Zincir mağazalardan alışveriş yapmak yerine mahalle esnafından alışveriş yapmak kent ekonomisine sağladığı katkı bakımından son derece büyük bir önem arz ediyor. Bizler de bayram öncesinde bir kez daha dile getirmeyi uygun görüyoruz” ifadelerine yer verdi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Demir ise, esnafa bayram süresince Alanya’ya gelen yerli ve yabancı turistleri bir misafir olarak görmeleri çağrısında bulunarak “Alanya’ya gelen herkesin Alanya esnafının başının üzerinde yeri var. Hizmet noktasında performansımız ne kadar yüksek olursa gelen turistleri kazanmış oluruz ve tekrar Alanya’ya gelmeleri için ön ayak olmuş oluruz. Esnafımızdan ricam bu bilinç ile davranmasıdır. Ayrıca Alanya halkından da alışverişlerini küçük esnaftan yapmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu. 
AVM'LER BAYRAMIN BİRİNCİ GÜNÜ KAPALI
Demir, ayrıca bayramın 1’inci günü Alanya’da AVM’lerin kapalı olacağını açıkladı. Demir, “Antalya Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü'nün 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanunun 13'üncü maddesi kapsamında aldığı karar, Vali Münir Karaloğlu'nun imzasıyla kentteki tüm AVM'lere tebliğ edildi. Buna göre kentteki AVM'ler bayramlarda 10.00- 22.00 saatleri arasında hizmet verecek. AVM'lere tebliğ edilen kararda, ‘Alışveriş merkezleri Ramazan ve Kurban Bayramı'nın birinci günü ile her yıl 1 Ocak gününde kapalı olacak" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472