Dünyaca ünlü bankanın yıl sonu dolar tahmini vatandaşın yüzünü güldürdü

Dolar lira karşısında gerilemeye devam ederken Rabobank stratejisti Piotr Matys`ten flaş bir değerlendirme geldi. Matys dolar/TL`nin yıl sonuna kadar 5 TL seviyesine gerileyebileceğini belirtti

Dünyaca ünlü bankanın yıl sonu dolar tahmini vatandaşın yüzünü güldürdü
banner404

DOLAR lira karşısında gerilemeye devam ederken Rabobank stratejisti Piotr Matysten flaş bir değerlendirme geldi. Matys dolar/TLnin yıl sonuna kadar 5 TL seviyesine gerileyebileceğini belirtti.

DOLAR VE EURODA 5 VE 6 TL'Yİ İŞARET ETTİ
Rabobank stratejisti Piotr Matys, Türk Lirası'nın seyrine ilişkin değerlendirmede bulundu. TL'nin dolar ve euro karşısında daha fazla düzeltmeye gitmesi için alan bulunduğunu belirten Matys, yıl sonuna dolar/TL ve euro/TL kurlarının yıl sonuna kadar sırasıyla 5 TL ve 6 TL seviyelerine gerileyebileceğinin altını çizdi.
DENGELİ BÜYÜME UYARISI
Matys, kurda olası bir çekilmenin sürdürülebilirliğinin Türkiye'yi önemli bir enflasyonist baskı ve daha fazla cari açık olmadan dengeli bir büyüme patikasına sokabilecek yapısal reform gelişmelerine bağlı olduğunu söyledi.

KURLARDA SON DURUM
Öte yandan dolar, lira karşısında haftanın son gününe de düşüşle başladı. Dolar/TL şu sıralar 5,46 seviyesinden işlem görürken euro/TL ise 6,26 seviyesinden el değiştiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472