banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Döviz artışının sebebini ilk kez Bakan Çavuşoğlu açıkladı

Dövizde yaşanan dalgalanma hakkında konuşan Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu işin içinde ülkeler de var, finans kuruluşları da var, faiz lobisi de var. Ülkeler arasında bazı Müslüman ülkeler de var" dedi

EKONOMİ 30.05.2018, 22:01 Enes Subaşı
Döviz artışının sebebini ilk kez Bakan Çavuşoğlu açıkladı
banner404

Haber: Alper KUTAY

BAKAN Çavuşoğlu, "Dövizdeki dalgalanmanın ardından hangi ülkeler var" sorusuna, "Elbette zamanı geldiği zaman bunları açıklarız. Kredi kuruluşlarına bakın, notları nasıl düşürüyorlar? Bu işin içinde ülkeler de var, finans kuruluşları da var, faiz lobisi de var. Ülkeler arasında bazı Müslüman ülkeler de var. Ben burada ülke ismi vermeyeceğim ama genel bir çerçeve çiziyorum" diye konuştu.
‘İŞİN İÇİNDE MÜSLÜMAN ÜLKELER DE VAR’
"Dövizdeki dalgalanmanın ardından hangi ülkeler var" sorusu üzerine Bakan Çavuşoğlu, "Elbette zamanı geldiğinde bunları açıklarız. Kredi kuruluşlarına bakın, notları nasıl düşürüyorlar? 15 Temmuz darbe girişimi başarısız olduktan sonra ‘Türkiye'yi ekonomi ile nasıl yıkabiliriz?’ çalışmaları başladı. Fakat biz aldığımız tedbirlerle ekonomimizin bu saldırılardan en az hasarla kurtulmasını sağladık. Bu işin içinde ülkeler de var, finans kuruluşları da var, faiz lobisi de var. Ülkeler arasında bazı Müslüman ülkeler de var. Ben burada ülke ismi vermeyeceğim ama genel bir çerçeve çiziyorum" dedi.
ÇAVUŞOĞLU AMERİKA YOLCUSU
Bakan Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun davetiyle ABD'ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Görüşmelerde, 'Münbiç Yol Haritası' başta olmak üzere Suriye meselesinin ve ikili ilişkilerin ele alınacağı öğrenildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Washington'da ayrıca, ABD'de yaşayan Türk ve Müslüman toplumunun temsilcileri, Amerikan iş çevreleri, düşünce kuruluşları ve basın mensuplarıyla bir araya gelmesi planlanıyor.

Yorumlar (0)