Dolar yeni haftaya nasıl başladı? İşte yeni haftanın dolar rakamı

Merkez Bankası'nın (TCMB) geçen hafta politika faizinde 625 baz puan ile beklentinin üzerinde bir artışa gitmesi ardından sert gerileyen dolar/TL bu sabah 6.30 seviyesine doğru bir atak yaptı

Dolar yeni haftaya nasıl başladı? İşte yeni haftanın dolar rakamı
banner404

ENDEKSTE bugün yatay açılış beklenirken, piyasalar 20 Eylül’de açıklanması beklenen Orta Vadeli Program’a (OVP) odaklandı. Peki dolar/TL kaç lira oldu?
Dolar ne kadar oldu?
Dolar/TL 6.2601/6.2646'dan işlem görüyor, Euro/TL 7.2985/7.2927'den işlem görmekte.
Gedik Yatırım Yatırım Danışmanlığı Müdürü Üzeyir Doğan, bu sabah gelişmekte olan ülke para birimleri geneline yayılmış bir olumsuzluk olmadığını söyleyerek, “Hareket bize özgü görünüyor ancak kurdaki hareketi doğrudan bağlayabileceğimiz bir durum yok. İş Bankası’na yönelik haber akışının negatif etkisi olabilir ancak doğrudan bununla ilişkilendirmek de çok mümkün değil. Geçen haftalarda da hafta başlarında buna benzer 10-15 kuruşluk hareketler görmüştük” dedi.Erdoğan hafta sonu yaptığı açıklamada, CHP’nin İş Bankası’ndaki yönetim kurulu üyelerinin ne iş yaptığına “bakılması” gerektiğini ifade ederek, “Ben diyorum, bir defa Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu tür bir varlığı herhangi bir siyasi partinin etiketi altına giremez. Girse girse Hazine’ye girer” dedi.İş Bankası hisseleri Erdoğan’ın açıklamasının ardından yüzde 3’ün üzerinde kayıpla açılırken, endekste yatay hareket söz konusu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472