Dolar 7 lira sınırına dayandı

Asya piyasalarında düşük işlem hacmiyle işlem gören dolar/TL dün gece 7 lira barajını aşmıştı. Ancak şu an 6.74 TL seviyelerinde işlem görüyor

Dolar 7 lira sınırına dayandı
banner404

DOLAR/TL kuru haftanın son işlem gününde 6,4 seviyesinde kapanmıştı. Akşam saatlerinde uluslararası piyasalarda dolar, 7,20 TL seviyesini görürken euro ise 8,04 TL seviyesinde işlem gördü. Ancak şu an Dolar/TL 6.74 seviyelerinde euro ise 7.66 seviyelerinde işlem görüyor.
ERDOĞAN’DAN SANAYİCİLERE DÖVİZ UYARISI
Konuşmasına, Trabzon'un kanaat önderleri ve gönüllü kuruluşların temsilcileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek başlayan ve Trabzon Valiliğine teşekkür eden Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde yüzde 69,4 oy oranıyla kendisini cumhurbaşkanlığına layık gören Trabzonlulara şükranlarını sundu.

Bu seçimde de Trabzon'un milli iradenin, vefanın, dayanışmanın şehri olduğunu gösterdiğini belirten Erdoğan, Trabzon'un bir kez daha iradesine sahip çıkarak Türkiye'ye husumet besleyenlere esaslı bir ders verdiğini söyledi.
“KUR OPERASYONUNUN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

“Ekonomimize kur üzerinden uygulamaya konulan operasyonun da biz üstesinden geleceğiz. Türkiye'yi ve Türk milletini tehdit etmek hiç kimsenin, hiçbir devletin, hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir.”

Sanayicilere seslenen Erdoğan, “Sanayicilerimize sesleniyorum; bankalara saldırarak, oralardan döviz alma yoluna gitmeyin. Bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değildir. Sanayicinin de görevidir, tüccarın da görevidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472