banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Doğayla baş başa tatil

Yılda 12 milyona yakın turisti ağırlayan Antalya'da her bütçeye uygun tatil yapma imkanı bulunuyor. Bütçesi kısıtlı olanların olanağı ise çadır

EKONOMİ 20.07.2014, 17:49 20.07.2014, 17:01
Doğayla baş başa tatil
banner404
 TATİL bütçesi kısıtlı olan, konfor aramayan ve doğayla başbaşa kalmak isteyenler için en ekonomik tatil seçeneklerinden birisi olarak çadır gösteriliyor. Antalya'da, Kaş'tan Alanya sahiline, nehir ve orman alanlarında onlarca kamp alanı bulunuyor. Özellikle gençlerin tercih ettiği kamp alanlarının bazılarına motorlu taşıt girmesi bile yasak. Kamp alanlarında internet, restoran, market, sıcak su, ocak, duş, tuvalet ve çamaşırhane gibi çesitli imkanlar kampçılara veriliyor. Bazı kamp alanlarında at binme, yürüyüş yapma, tırmanış, dalış turu, sportif olta balıkçılığı gibi aktiviteler bulunuyor. Çadır kamplarında tatil yapmanın geceliği kişi başı 7-30, karavan yerlerinin gecelik ücreti de 30-50 TL arasında değişiyor. Adrasan, Çıralı, Olimpos gibi sahil bölgelerindeki bungalov, pansiyon veya otellerde 50 TL'den başlayan gecelik tatil fiyatları 200 euroya kadar çıkıyor.
SINIR TANIMAYAN ANLAYIŞ
Kemer, Kundu, Belek, Side gibi bölgelerde "Herşey dahil" konsepti ile hizmet verilen 5 yıldızlı otel ve villaların gecelik fiyatları, Temmuz ve Ağustos döneminde kişi başı 150  ila bin 200 TL arasında değişiyor. Üst gelir grubundakiler de bölgede geceliği yaklaşık 7 bin TL'den 45 bin TL'ye kadar çıkan 5 yıldızlı otellerin lüks villa ve kral suitlerinde ihtişamın tadını çıkarıyor. Kişiye özel tatil anlayışıyla hazırlanan lükste sınır tanımayan oda veya villalarda genelde geniş aileler konaklıyor. 24 saat hizmet veren özel uşak ve aşçılardan sinema salonuna, altın kaplama armatürlerin süslediği banyodan masaj odasına, SPA'dan oyun odasına kadar birçok imkanın sunulduğu ihtişamlı oda veya villalarda genelde Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Ortadoğu ve Arap ülkelerinden krallar, devlet başkanları, prensler, bakanlar, ünlü sporcular ve sanatçılar konaklıyor.
AKDENİZ'DE YAT KEYFİ 75 BİN EURO
Otelde, kalabalık ortamlarda bulunmak istemeyenler ve rotasını kendi belirleyerek mavi yolculuk yapmak isteyenler için kişi veya gruba özel yatların  günlük fiyatı 400  TL'den başlıyor. Lüks yatların günlük fiyatı 500 eurodan başlıyor. Özel bir personelle hizmet veren ultra lüks VIP yatların günlük fiyatı ise 3 bin 500 eurodan başlayarak 75 bin euroya kadar yükseliyor.
Yorumlar (0)