Çalışan herkesi ilgilendiren yeni BES düzenlemesi!

Bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım yönetmeliği değişti. Cayma hakkını kullanıp sistemden ayrılanlar 3 yıl içinde bir defaya mahsus yeniden sisteme otomatik olarak dahil edilecek

Çalışan herkesi ilgilendiren yeni BES düzenlemesi!
banner404

HAZİNE ve Maliye Bakanlığının Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasını öngören yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılan değişiklikle beraber cayma hakkını kullanıp sistemden ayrılanlar 3 yıl içinde bir defalığına yeniden sisteme otomatik olarak dahil edilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı bu süreyi bir yıla kadar azaltabilecek veya 5 yıla kadar artırabilecek.
18 YAŞINI DOLDURMAMIŞ ÇALIŞANLAR EMEKLİLİK PLANINA DAHİL EDİLECEK
Yönetmeliğin 8. maddesine eklenen maddelere göre, çalışanların 45 yaşını doldurup doldurmadığının tespitinde, emeklilik planına dahil edilmeleri gereken takvim yılının ilk günü esas alınacak. Bu maddenin yayım tarihi olan bugün itibarıyla emeklilik planına dahil edilmesi gereken çalışanların 45 yaşını doldurup doldurmadığının tespitinde ise 1 Ocak 2017 tarihi esas alınacak. İlgili kanunlar kapsamında çalışan sıfatını haiz olmak kaydıyla 18 yaşını doldurmamış çalışanlar da yönetmelik kapsamında emeklilik planına dahil edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472

banner479