banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Bir iflasta Türkiye'den

Son günlerde sıkça yaşanan iflas haberlerine bir yenisi de Türkiye'den eklendi. İnternet üzerinden tatilmanya.com aracılığıyla tatil satışları yapan TTM Turizm, kapısına kepenk vurdu

EKONOMİ 16.08.2014, 00:30 15.08.2014, 23:34
Bir iflasta Türkiye'den
banner404
SON dönemde uluslararası olarak hizmet veren ve iflas eden tur firmalarına bir yenisi de Türkiye'den eklendi. Antalya merkezli olarak tatilmanya.com aracılığı ile internet üzerinden hizmet veren TTM Turizm'in piyasaya yaklaşık 5 milyon TL borcu olduğu belirtildi. İddialara göre, bundan bir süre önce Tatilmanya ile ilgili yoğun tüketici şikayetleri gelmeye başlayınca, TÜRSAB şirket hakkında soruşturma başlattı. Tatilmanya denetlendi ve bu rapor Kültür ve Turizm Bakanlığı'na iletildi. Acente uyarılmasına rağmen şikayetler devam etti. Bunun üzerine bakanlık yetkilileri Antalya'daki merkez ofise gitti ancak şirketin kapalı olduğunu öğrenince geri dönmek zorunda kaldı. Şirketin tatilmanya.com adlı sitesini de kapattığı bildirildi. Yakın bir tarihte şirketin belgesinin iptal edileceği öğrenildi.
OTELLER MAHKEMEYE VERDİ
Tatilmanya ile çalışan otellerin yetkilileri de olayı doğruladı. Pek çok müşteri mağduriyetinin yaşandığını ifade eden yetkililer, söz konusu şirketin çok fazla otelle çalıştığını ve ortada çok ciddi meblağların dolaştığı bilgisini paylaştılar. Olayın şu anda mahkemeye intikal ettiğini ve haciz dahil pek çok gelişmenin yaşandığını kaydeden otelciler, acente ödemeleri yapıp rezervasyonları iletmediği için müşterileri kabul edemediklerini ve çok sayıda tatilcinin ortada kaldığını savundu. 
Yorumlar (9)
İBRAHİM TAŞKIN 5 yıl önce
rezervasyon yaptırdım parasını ödedim.fakat gittiğim otelde rezervasyon olmadığını gördüm ve tatilmanya yetkililerini aradım onlar rezervasyonunuz iptal oldu.paranızı iade edeceğiz dediler fakat ne para iade nede telefonlarına ulaşılabiliyor.suç duyurusunda bulunacağım.ilgililere duyurulur.
eda 5 yıl önce
Birsuru para odedik. Onlari nasil geri alicz. Cok zor durumdayiz.
Özlem B. 5 yıl önce
engelli̇ oğlumu 3 gün mutlu edebi̇lmek i̇çi̇n tati̇l satin almiştim. tati̇lmanya tarafindan otele ödeme yapilmadigindan otele gi̇ri̇ş yapamadim, parami da i̇ade alamadim, şi̇mdi̇ de fi̇rma ortada yok. şunu bi̇li̇n fi̇rma sahi̇pleri̇ si̇z beni̇m oğlumun 3 günlük hayali̇ni̇ mutluluğunu çaldiniz ya hakkimi helal etmi̇yorum...
Selahattin gul 5 yıl önce
Bu konu ile ilgili facebookta sayfa oluşturmuştur mağdur olan arkadaşlar baksınlar orada çözüm bulanlar var
selçuk altunbicak 5 yıl önce
Facebooktaki sayfanin adi ne
selçuk altunbıçak 5 yıl önce
Tatil rezervasyonu yapmistik parasini odedik paralarimiz ne 'olacak
0533 397 36 77 5 yıl önce
Bizde magduruz ne yapmamız lazım.arayın
Tüketici 5 yıl önce
kredi kartı ile yaptığınız ödemeleri, eğer otele giremediyseniz bankalara yazacağınız basit bir yazı ile paranızı hemen iade alabilirsiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın