Arıcılar sertifika aldı

Alanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Antalya Arıcılar Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Arıcılık Kursu’nu tamamlayan 46 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi

Arıcılar sertifika aldı
banner404

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu’ndaki törene Antalya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Turan, Alanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, Alanya İlçe Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez ile sertifika almaya hak kazanan arıcılar katıldı. Törende konuşan Alanya İlçe Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın arıcılara çok önem verdiğini söyledi. Elikesik Mahallesi’nde bir bal ormanı kurulduğunu belirten Sönmez, arıcılara gereken kolaylığı sağladıklarını dile getirdi.
'ARICILIK İÇİN ALANYA'YA GELİNİYOR'
Rüzgar, "Arıcılık da bir hayvani değer ve üretim. Bakanlık olarak arıcıların yanındayız. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile arıcılık kursları düzenliyoruz. Alanya’da arıcılığa karşı ayrı bir talep var. Alanya’nın farklı bir konumu var. Bölgemizin bitki florası geniş. Arıcılık için farklı illerden Alanya’ya gelenler var. Konaklamayla ilgili sıkıntılar var. Bunu bir standarda bağlayacağız. Alanya’da ciddi şekilde bal üretimi söz konusu. Kurumumuzla bağınızı koparmayın. Her zaman yanınızdayız" dedi.
BAL ORMANI SAYISI YÜKSELECEK
Yücel Turan ise, "Antalya'da 13 bal ormanı var. Bu sene 3 bal ormanının kurulması için bir çalışma var. Orman yangınları sonucunda yanan alanları arıcılığa ve hayvancılığa elverişli hale getirmeye çalışıyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından arıcılara sertifikaları verildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479