Animasyoncuların ‘otel’ isyanı

Antalya’da çeşitli otellerde turistleri eğlendiren animasyon şirketlerinin, otelcilerin anlaştıkları ücretleri ödememeleri nedeniyle batma noktasına geldiği belirtildi

Animasyoncuların ‘otel’ isyanı
banner404

ANTALYA'DA çeşitli otellerde turistleri eğlendiren animasyon şirketlerinin, otelcilerin anlaştıkları ücretleri ödememeleri nedeniyle batma noktasına geldiği belirtildi.

Çeşitli otellerde animasyon işletmeciliği yapan Art Event Group Şirketi sahibi Genco Tunçay, döviz kurlarındaki ani yükseliş ve inişler nedeniyle döviz üzerinden anlaşma yaptıkları otellerin ücretlerini ödemediklerini söyledi.

Skal Antalya Kulübünün Ağustos Ayı yemekli toplantısında konuşan Art Event Group Şirketi sahibi Genco Tunçay, turizm sektöründe 1987 yılından bu yana hem çalışan hem de işveren olarak eğlence alanında (animasyon) hizmet verdiğini belirtti. En büyük sıkıntılarının, dövizdeki yükseliş ve inişler nedeniyle döviz üzerinden anlaştıkları otellerin ücretlerini ödememesi olarak gösteren Tunçay, ’’Ülkemize karşı uygulanan bu son ekonomik savaş sonucunda oluşan kur dengesizliği, biz tüm eğlence firmalarını batma noktasına getirmiştir. Turizmi olduğundan daha da renkli, alımlı hale getiren eğlence sektörünün acil anlayışa ve desteğe ihtiyacı vardır. Sezon öncesinde yaşanan pazarlıklar, mesleğimizin doğası gereği döviz bazlı olarak kıran kırana yapılmaktadır. Maliyetlerimizin yüzde 80’inin döviz bazlı olduğu, hizmet verdiğimiz otel yöneticileri tarafından bilinmesine rağmen, bazı otellerimiz ödemelerini TL bazında yapmaktadır. Ufak tefek kayıplar yaşasak da bugüne kadar sesimizi çıkartmadan işimizi layıkıyla yapmaya devam ettik. Ancak durum şu an bizim cüzi kar marjlarımız ile bunu sürdürebilmemiz olanaksız hale gelmiştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472