Alanyalı taksici 'Zam'dan memnun

Önceki gün Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret eden Alanya Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış, taksici esnafının uzun süredir talep ettiği taksimetre zammının yapılmasını sağladı

Alanyalı taksici 'Zam'dan memnun
banner404

ZAMLARIN ardından 4 buçuk TL olan taksimetre açılış tarifesi 5 buçuk TL oldu. Kilometre fiyatı ise 6 TL olan taksimetre tarifesi, duraksamalarda ise dakikada 50 kuruş yazacak. Taksici esnafı ise zammın yine de yetersiz olduğunu ifade ederek, “Yetmez ama evet” dediler. İşte taksicilerin zam hakkındaki düşünceleri:
'YAKIT ÇOK PAHALI'
FATİH MERCAN 

Ben 10 yıldır taksicilik yapıyorum. Hiçbir değişiklik yok o zamandan bu zamana. 10 yıl önce açılış fiyatı 3 lira 60 kuruştu. Şimdi arttı ama bizim yetersiz bu fiyatlar çünkü yakıt çok pahalı. 
'6,50 TL OLMALIYDI'
MEHMET SAKAR

17 yıldır taksicilik yapıyorum ben. 17 yıl önce bizim durumumuz farklıydı. Çünkü gelir düzeyi farklıydı. Şimdi gelir düzeyi arttı ama yakıt iyatı da arttı. 1 litre yakıt 7 liranın üzerinde. Müşteri taksiye biniyor, kısa bir mesafe gidiyor. 4,60 açılış var onun alıp 16-17 arabanın arkasına sıraya giriyorsun. Bir daha sıra gelene kadar akşam oluyor zaten. B uyüzden şimdiki durumdan çok da memnun değiliz. Bana kalırsa bu zam da yeterli değil. Burası turizm bölgesi sadece 6 ay bir sezonumuz var sonra zaten bir şey yapamıyoruz. Bence en az 6 lira 50 kuruş olmalı. Sonuçta her şeye zam var. 
'TARİFE ARTIŞI NORMAL'
HÜSEYİN AKIŞOĞLU

Son yapılan tarife değişikliklerine bakıldıığında başka şehirlere göre normal. Mazot pahalı evet ama yapacak bir şey yok. 5,5 TL açılış fiyatı olacak 1 kilometre de 6 lira olmuş olacak. Bizim aldığımız zam gerçekten iyi. Bu benim şahsi görüümdür. Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış'ın ayağı uğurlu geldi. Turizm de iyi gitti, esnafın yüzü güldü bu yıl.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Arslan
Hasan Arslan - 8 ay Önce

Alanya'da taksi diğer şehirlere kıyasla çok çok pahalı. Fiyatlar turistlere göre ayarlanmış (!) ve fahiş. Yerli taksiye binemiyor. Şehir içi bile çok yüksek tutuyor. Otogar-ev: 50 TL. İstanbul'da bunun yarı fiyatından az aynı mesafe... Çözüm bekliyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472