banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Alanya'da yasağa rağmen inşaat çalışmaları sürüyor

Alanya'da inşaat yasağına rağmen devam eden inşaat çalışmaları, vatandaş ve esnafın tepkisine neden oldu. Esnaf "Harıl harıl çalışmaların sürdüğü inşaatlar turizmi baltalıyor" diyor

EKONOMİ 01.06.2018, 20:56 07.06.2018, 10:13 Enes Subaşı
Alanya'da yasağa rağmen inşaat çalışmaları sürüyor
banner404

Ceren ŞAHİN 

ALANYA'DA inşaat yasağına rağmen bir çok inşaatta çalışmalar harıl harıl sürüyor. Bu inşaatlardan biri de Cumhuriyet Mahallesi, Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi yanında bulunuyor. İnşaat yasağına rağmen süren çalışmaların neden olduğu görüntü ve gürültü kirliliği civar esnaf için mağduriyet yaratırken, kaldırımları kapatan inşaat kalıntıları nedeniyle yola inmek zorunda kalan yayalar da tehlike yaşıyor. 
'TOZU TOPRAĞI BİR DERT 
 GÜRÜLTÜSÜ AYRI BİR DERT’

Cumhuriyet Mahallesi esnaflarından Sami Dadakdeniz "Tozu, toprağı bir dert, gürültüsü ayrı bir dert. Alanya'da turizm sezonunda inşaatların çalışma yapması hiç hoş bir şey değil. İnşaat yasağına rağmen devam eden bu çalışma için yetkililerin bir an evvel gerekeni yapmasını talep ediyoruz" dedi.
Esnaf Kerem Ünal ise "Turistler ve vatandaşlar cadde üzerinde yollarına devam ederken kaldırımı kullanamıyorlar. Burada yasağa rağmen yürütülen bu çalışma, hem insanların ve turistlerin can güvenliğini tehlikeye atıyor, hem de kentin estetiğini bozarak görüntü kirliliğine sebep oluyor. Esnaf olarak bizler de ayrıca mağdur oluyoruz. Ürünlerimiz toz içerisinde kalıyor. İlgili makamlara şikayetlerimizi sunduk. Sulama aracı göndererek tozu önlemeye çalıştılar lakin işe yaramadı. Yetkili makamların en kısa sürede soruna yönelik kalıcı bir çözüm üretmesini talep ediyoruz" şeklinde konuştu. 
'BURADA İNSAN CANI TEHLİKEDE' 
Kaldırımı işgal eden inşaat malzemeleri sebebiyle araç yolunu kullanmak zorunda kalan Abdülkadir Çalıoğlu adlı yaya ise "Turizm cenneti Alanya için ne kötü bir manzara. Bu çalışmalar turizm sezonunda kentin kimliğini olumsuz yönde etkiliyor. Görüntü kirliliğinin yanı sıra insan canı tehlikede. Gördüğünüz üzere kaldırımı değil araç yolunu kullanmak zorunda bırakılıyoruz. Bu çalışmalar yürütülürken neden bir denetleme yapılmıyor? Bakın kaldırımlara ne halde? Önlem alınmalı ve gereken yapılmalı" ifadelerini kullandı. 
BAŞKAN YÜCEL: GEREKENİ YAPACAĞIZ
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Yeni Alanya muhabirinin inşaat yasağına rağmen süren çalışmalara ilişkin sorusuna "Antalya Valiliği'nden pazartesi günü itibariyle inşaat yasağına ilişkin resmi yazı tarafımıza ulaştırıldı. Biz de aynı gün ilgili ve yetkili birimler başta olmak üzere herkese inşaat çalışmalarının sona erdirilmesi için resmi duyurumuzu yaptık. Bu konuda denetimlerimize önümüzdeki haftadan itibaren başlıyoruz" yanıtını verdi. 

Yorumlar (0)