Alanya'da eğitim öğretim sezonu öncesi ‘Sert’ uyarı

Eğitim öğretim sezonu öncesinde Alanya genelinde faaliyet gösteren bütün okul servisleri, yarın Gazipaşa Dolmuş Durağı’nda toplanacak

Alanya'da eğitim öğretim sezonu öncesi ‘Sert’ uyarı
banner404

TOPLANTIDA sezon öncesi servis araçları ve şoförlerinin kontrolleri gerçekleştirilecek. Yaklaşan eğitim öğretim sezonu öncesinde okul servisleri de ülke çapında gündeme geldi. Çocukların güvenli koşullarda taşınabilmesi adına servis araçlarında yer alan uygulamalar üzerine bilgiler veren Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak “İşimiz emanet, emanete sahip çıkan esnaf olur, aksi bir durum söz konusu olamaz” dedi. Bacak, başlayacak eğitim öğretim sezonunda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çağrıda bulunarak “Hepimiz aynı gemideyiz. Birlikte hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı. Ayrıca 20 yıldır esnafının arkasında durduğunu ve durmaya da devam edeceğini ekleyen Bacak “Esnafımın canını yakanı affetmem ve kriz çıkarırım” diyerek yaşanması muhtemel sıkıntılar öncesinde sert bir dille uyardı. 

‘BİZ EMANETE SAHİP ÇIKARIZ’
Biliyorsunuz ki ayın 17’sinde ülke genelinde bütün okullar açılacak. İlçemizde odamıza kayıtlı 419 tane servis aracımız var. Okul servisleri için bazı kriterler çıkmış, yönetmelik değişmişti. Koltuk sensörü gibi detaylar zorunlu kılınmıştı. Lakin alınan son kararla birlikte bu uygulama 1 yıl süre ile ertelendi. Araçlarımız koltuk sensörü dışında her türlü donanıma sahiptir. Kamera sistemleri, otomatik kapıları, klimaları, buzdolabına varana kadar tüm özellikleri ile çocuklarımıza konfor sunmaktadır. Bizim işimiz taşıma. Biz emanetçiyiz. Emanetine sahip olan esnaf olur. Daim olmayan esnaf olmaz, adam da olamaz. Kısa ve net. Aynı zamanda Eylül ayının 8’inde yani cumartesi günü Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte faaliyet gösteren servis araçlarına yönelik bir kontrol gerçekleştireceğiz. Disiplini sağlamak adına rutin olarak gerçekleştirdiğimiz bu kontrollere bütün servis araçları katılım sağlayacak. 
‘HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ’
Esnafının kılına zarar gelecek olursa kriz çıkaracağını ifade ederek sert bir dille uyarılarda bulunan Doğan Bacak “Bizler Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürleri ile çalışıyoruz. Okullara hizmet veriyoruz. Bizim sunmuş olduğumuz hizmete karşılık onların da bizlere karşı duyarlı olması gerekiyor. Bilhassa esnaflarıma karşı. Bizler hizmet için varız. Velilerimize ve Alanya’mıza hizmet edebilmek, en güvenli şekilde emaneti yerine ulaştırmak adına çalışıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğüne çağrım şudur: ‘Hepimiz aynı gemideyiz. Birlikte hareket etmeliyiz.’ Bunu söylerken bazı sitemlerimi de dile getirmek istiyorum. Önüne gelen okullarda servis yapan esnaflardan hukuksuzca para talep ediyor. Bu tip durumlar hepimize gına getirmiştir. Ben diğer oda başkanlarına benzemem. Benim işim disiplin. Yaptığım işi kendim yaparım, kontrolünü ve denetimini sağlarım. Yönetmelik var, kanunlar var. Şimdiden söylüyorum. Esnafımın canı yanarsa ben de kriz yaratırım. Kriz çıkmaması için benimle, kurumumla, okul müdürü veya milli eğitim müdürü diyalog kurmalı. İletişim dahilinde birlikte çalışmamız lazım. Esnafıma zarar verirlerse tekrar söylüyorum ki kriz yaratırım. Birlikte çalışmak ve iletişim kurmak istiyoruz. Ben bir kamu kurumuyum ve tek servisçiler odasıyım. Bu kurumun başkanı da Doğan Bacak. Bir tane esnafımın kılına zarar gelmesini istemiyorum. Bütün kurumları bizim kadar duyarlı olmaya davet ediyorum. Son olarak da 2018-2019 eğitim öğretim sezonunun başta esnaflarım olmak üzere tüm Alanya’ya hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479