banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Alanya'da ulaşım esnafı Başkan Böcek’ten zam istedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya temasları kapsamında ulaşım esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi

EKONOMİ 25.06.2019, 21:13 Enes Subaşı
Alanya'da ulaşım esnafı Başkan Böcek’ten zam istedi
banner404

BÜTÜN çalışmalarının vatandaş odaklı olacağını ifade eden Başkan Böcek, Antalya’yı meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte yöneteceklerinin altını çizdi. Toplantıda ulaşım esnafı sorun, görüş ve taleplerini iletti. Alanya Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış taksici esnafının sorunlarını dile getirdi. Çalış, ayakçılık, EDS hız sınırı, araç kiralama firmalarının otellerde taksicilik yapması, D2 belgeli araçların korsan taşımacılık yapması ve sinyalizasyon sorunlarından yakındı. Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Doğan Bacak da toplu ulaşım esnafının 2 yıldır hiç zam almadığını belirtti.

‘TAŞIYAN DA TAŞINAN DA DEĞERLİDİR’
Doğu hattında bulunan otobüslerin büyümesi için 200 milyar TL’lik bir bedel çıktığını anlatan Bacak, bunun yarısını ödediklerini, kalan yarısı için de kolaylık beklediklerini ifade etti. Başkan Muhittin Böcek, taşınanın da taşıyanın da mutlu olduğu bir toplu ulaşım sistemi için çalıştıklarını belirterek, ulaşım esnafının sorunlarını yasa ve yönetmelikler çerçevesinde çözmeye gayret edeceklerini kaydetti. Böcek, otobüsçülerin büyüme bedelinin kalan kısmını daha uzun taksitlerle ödemeleri konusunda çalışma yapacaklarını belirtti. 
Başkan Muhittin Böcek, özel işletmelerin, otel ya da özel okulların kendi işletmelerine tescilli öz malla ücretsiz müşteri, personel, öğrenci taşımasının C plakalı taşımacılığa sekte vurduğunu bu konuda da çalışma yaptıklarını kaydetti. Böcek, bu konuda C plaka zorunluluğu getireceklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya’ya her ay gelerek esnafı dinlemeye devam edeceklerini dile getirdi.

 

Yorumlar (5)
Alp Altay 2 ay önce
Sayın Böcek Okurcalar mahallesinin sivrisinek sorununa el atar mısınız.evde oturamaz olduk artık
İlyas demirci 2 ay önce
Zarar eden devir eder, taşıma işini yapmaz. 3 lira, taşıma ücreti.
Abdullah 2 ay önce
Sayın Böcek bizde vatandaş olarak belediye halk otobüsü istiyoruz Alanya Konaklı hattına lütfen
CEM CANDEMIR 2 ay önce
ALANYADAKI SEHIR ICI DOLMUS UCRETLERI ISLETMECILER ICIN GAYET IYI ZAM YAPILMASI VATANDASA HAKSIZLIK OLUR .
hep para....hep para..... 2 ay önce
para ….para.....ya hizmet?????????????????bir kelime var mı?