Alanya'da pazarcılarda üye tartışması

Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, odanın üye sayısını orantısız artırdığı iddiası ve “Alıcıdan çok satıcı var” eleştirileriyle ilgili olarak Dim TV’ye (dimtv.tv) konuştu

Alanya'da pazarcılarda üye tartışması
banner404

ALANYA Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, odanın üye sayısını orantısız artırdığı iddiası ve “Alıcıdan çok satıcı var” eleştirileriyle ilgili olarak Dim TV’ye (dimtv.tv) konuştu. Yeni üye kayıtlarının büyük çoğunluğunun pazarda halihazırda yeri olan esnafı kapsadığını belirten Yiğit, “Biz odayı devraldığımızda 850 kayıt vardı, şimdi 1200 oldu. Biz dışardan esnaf katmadık. Büyükşehir Yasası’ndan önceki belediyeler zamanında pazarcılara yer verilmiş, ama bunların kaydı tutulmamış. Biz onları kayıt altına alarak haksız kazancın olmasını engelledik” dedi.
‘GERÇEĞİN FARKINDALAR’
Pazar esnafı tarafından, kendisinin sıfırdan üye kaydı yaptığının düşünüldüğü için eleştirilerin hedefi olduğunu söyleyen Yiğit, “Yeri olan pazarcının korsan olacağına kayıtlı olmasını sağladık, buna mecburduk. Bunu bilmeyen esnaf kardeşlerimiz çok kayıt yaptığımızı sanıyor. Aslında bu eleştirileri yapan arkadaşların bir kısmı da bu gerçeğin farkındalar” diyerek iddiaları reddetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479