Alanya'da 6 TL'yi gören dolar esnafı çıldırttı

Günden güne artan Dolar, tarihi zirveyi görerek 6 lira barajını aştı. Türk Lirası'nın her geçen gün değer kaybettiği şu günlerde, Dolar’ın yükselmesine Alanya esnafı da tepki gösterdi

banner404

HER geçen dakika ivmesini daha yukarıya çıkaran Dolar'ın bu hızlı yükselişi hakkında vatandaşlar, hayat pahalılığının her geçen gün arttığını ifade ederek, Dolar’a acil müdahale çağrısında bulundu. Kimi vatandaş ise yaşanan yükselişin suni olabileceğini savunarak birlik olma çağırısı yaptı. İşte Alanyalıların doların yükselmesi hakkındaki düşünceleri: 

'HAYAT PAHALILAŞIYOR'
MUSTAFA CEK (SİMİTÇİ)

Bir Dolar 6 lirayı geçti. Her şey ateş pahası. Simit bile ekmek parasından yüksek fiyata satılıyor. Vatandaş bir pazar alışverişi yapsa hiçbir şeye yetmiyor. Hayat git gide pahalılaşıyor. Artık yetiremiyoruz. 
'NASIL YÜKSELDİYSE ÖYLE DÜŞER'
MUSTAFA KEMAL (TOPTANCI)

Ülkemiz üzerinde bazı oyunlar oynanıyor. Ancak Dolar nasıl yükseldiyse öyle de düşecektir. Evet birçok şeye zam geliyor şu dönemde fakat sabretmeliyiz. Özellikle Dolarla çalışanların Allah yardımcısı olsun. Dolarla çalışmayanları pek fazla etkilemiyor ama çalışanlar çok fazla zorlanıyor bu süreçte.

'MİLLET İFLASIN EŞİĞİNDE'
MÜMİN KARABULUT (KASAP)

İnsanlar hep hacizlik durumda. İflasın eşiğine geldi. Esnaf bitti, kan ağlıyor. Şu anda ette pahalı insanları alım gücü zaten düşük. Bir asgari ücretle çalışan kişi günde bir kilo et alıp evine götüremiyor. Onu alıp götürse evinde başka eksiğini alamıyor. Geçtiğimiz günlerde bizim bi esnaf komşumuz dükkanını kapattı. Herkes sabrının sınırında. Allah herkesin yardımcısı olsun.

'BU YÜKSELİŞLER SUNİDİR'
RAMAZAN AKDOĞAN (EMEKLİ)

Dolardaki bu yükselişlerin ben suni olduğunu düşünüyorum. Gelip geçi bir yükseliş ve tekrar rayına oturacaktır. Ülkemizde her şey Dolar endeksli olduğu için zamlar vatandaşı zora sokuyor. Ancak ben inanıyorum ki en kısa zamanda düzelecektir. Bu yükselişin önüne geçilecektir.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472