Bil’den dev atılım

Alanya Bil Okulları, dünyada Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 16 ülkenin öğrenci değişim programlarını yürüten Edubucks Türkiye Ofisi ile uluslararası eğitim alanında önemli bir işbirliği protokolüne imza attı

Bil’den dev atılım
banner404

PROTOKOL, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarına danışmanlık veren  Edubucks Şirketi’nin Türkiye Direktörü Safa İlgin ve Alanya Bil Okulları Kurucusu Erdal Sayi’nin katılımları ile Alanya Bil  Kampüsünde gerçekleştirildi.
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda faaliyete geçecek olan protokol, uluslararası lise öğrenci değişim programları, uluslararası müfredatlar, uluslararası test hizmetleri, öğretmen eğitimleri, proje ortaklıkları, Amerika, Kanada ve Avrupa başta olmak üzere dünya üniversitelerine giriş için 9. sınıftan itibaren hazırlık gibi birçok fırsatı kapsıyor. Protokol, uluslararası projelerden faydalanmak isteyen öğrencilere yol gösterici olarak, Türkiye ve dünya üniversitelerinin kapılarını açacak. Ayrıca Edubucks destekleriyle kurulan Alanya Gençlik ve Spor Kulübü ile birlikte çalışacak sporcu öğrenciler için yurtdışı burs imkanlarını sunacak. Protokolün ilk icraatı ise, Kanada Eğitim Bakanlığı Uluslararası Öğrenci Dairesi ile yapılacak iş birliği anlaşması olacak. Bu anlaşma ile Alanya Bil Okulları öğrencileri, özel kontenjan ile lise eğitimlerinin bir kısmını Kanada’da sürdürebilecek ve liseden sonra Kanada üniversitelerine direkt geçiş hakkı elde edecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472