YPG, ABD ve Rusya'nın ateşkesini kabul etti

YPG, ABD ve Rusya'nın Suriye için ortaya koyduğu ateşkes anlaşmasını kabul etti. YPG sözcüsü, anlaşma maddelerine uyacaklarını bildirdi

YPG, ABD ve Rusya'nın ateşkesini kabul etti
banner404
SURİYE'DE ABD ve  Rusya'nın anlaştığı ateşkes koşullarını YPG'de kabul etti. YPG Sözcüsü Redur Halil, ABD ve  Rusya'nın öne sürdüğü maddelere uyacaklarını ancak meşru müdafaa hakkını saklı tuttuklarını söyledi.

ATEŞKESE TAMAMEN UYACAKLAR

Halil, ateşkes planına büyük önem verdiklerini ve buna tamamen uyacaklarını açıkladı. Ancak meşru müdafaa vurgusu yapmayı ihmal etmedi. YPG Sözcüsü, meşru müdafaa çerçevesinde gelen saldırılara karşılık verme hakkını saklı tuttuklarını söyledi.

KURTULMUŞ DA ATEŞKESE KARŞILIK VERİLECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Açıklama önemli çünkü YPG mevzilerini vuran  Türkiye de benzer vurgu yapmıştı.  Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, gerektiği takdirde,  Suriye'den gelen ateşe karşılık vereceklerini ifade etmişti.

SORTİLER AZALDI

Diğer yandan  Rusya'dan da ateşkese dair açıklamalar geldi. Rus Savunma Bakanlığı son iki günde yaptığı sortileri gözle görülür şekilde azalttığını açıkladı.

ESAD YARDIMA HAZIR

Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin de  Suriye Lideri Esad'la görüştü. Esad, çatışmaların durması için yardıma hazır olduklarını yineledi.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 01:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472