Türkçe konuştuğu için yumruklandı!

Türk kökenli Kanada vatandaşı Dino Demir, Vancouver şehrindeki dünyaca ünlü kahve zincirinde otururken Türkçe konuştuğu için yumruklandı

Türkçe konuştuğu için yumruklandı!
banner404
KANADA'NIN Vancouver şehrinde Türkiye'de de şubeleri bulunan popüler kahve zincirinde vakit geçiren Türk kökenli Kanada vatandaşı Dino Demir, telefonla görüştüğü sırada Türkçe konuşması üzerine kafede oturan iki müşterinin dikkatini çekti. Ellerinde bira şişesi tutan müşteriler, Demir'e "Hem yabancı dil konuşuyorsun hem bu ülkeye geliyorsun, ülkene dön, defol!" dedi. 
Kendisine sataşanları kamu alanında içki içmemeleri gerektiği konusunda uyaran Demir, ağız dalaşına girdiği saldırgan müşterlier tarafından yumruklandı. 
Demir yaptığı açıklamada "Firmada çalışan diğer iki yetkili de Türkçe konuştuğum için bana karşı öfkeli görünüyorlardı" dedi. 
Kanada televizyonu CTV'ye konuşan Demir, Türkçe konuştuğu için hedef yapıldığını ama kendisinin vergisini ödeyen "gururlu" bir Kanada vatandaşı olduğunu ifade etti. Demir, ayrıca çok kültürlü bir ülkede böyle bir nefret suçunun işlenmesinin acı olduğunu dile getirdi. 
Vancouver polisi eylemin nefret suçu olup olmadığını araştırıyor.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479