banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Trump'tan Putin'e: Sayende para biriktireceğiz

ABD Başkanı Trump, Rus mevkidaşı Putin'in 755 Amerikalı diplomatı sınırdışı etme kararı sebebiyle Putin'e teşekkür etti. İlginç ifadeler kullanan Trump, "Biz de masraflarımızı azaltmayı planlıyorduk, sayende çok para biriktireceğiz Putin" diye konuştu

DÜNYA 11.08.2017, 14:13
Trump'tan Putin'e: Sayende para biriktireceğiz
banner404

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya’da görev yapan ABD’li diplomatların sayısını azalttığı için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e teşekkür etti.

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya’da görev yapan ABD’li diplomatların sayısının 755 kişi azaltması dolayısıyla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e “Bir çok insanı bıraktığı için çok teşekkür ederim. Çünkü şu anda daha küçük bir maaş çizelgemiz var” dedi.

Trump, diplomatların geri dönmesi için hiçbir neden olmadığını bu nedenle daha çok tasarruf edeceklerini ifade ederek, Putin’e memnuniyetini dile getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın ABD’nin başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarına İlişkin ABD’nin Rusya’ya yönelik adlığı yaptırım kararına misilleme olarak, Rusya’da görev yapan ABD’li diplomatların sayısını 455 kişiye düşüreceğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)