Trump'tan ekibine Venezuela suçlaması! Kandırmışlar

ABD Başkanı Donald Trump’ın, başta Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton olmak üzere, ekibinin Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu hafife aldığı ve Venezuela konusunda kendisini yanılttığını söylediği iddia edildi

Trump'tan ekibine Venezuela suçlaması! Kandırmışlar
banner404

AMERİKAN Washington Post gazetesinin Beyaz Saray yetkililerine  dayandırdığı haberinde, Venezuela’da muhalif lider Juan Guaido öncülüğünde  Maduro’ya yönelik darbe girişiminin başarısız olmasının ardından Trump’ın  Maduro’yu devirmenin kolay olacağı konusunda danışmanlarının kendisini  yanılttığından şikayet ettiği öne sürüldü.  
Haberde Trump’ın bu konuda Bolton’u sorumlu tuttuğu ifade edilirken,  ABD liderinin ulusal güvenlik danışmanını ülkeyi "savaşa sürüklemekle" suçladığı  ve Venezuela’da kendisini köşeye sıkıştırdığını söylediği iddia edildi.
 
Bolton ve diğer danışmanların Maduro’yu hafife almasından yakınan  Trump’ın Maduro’yu "çetin ceviz" olarak tanımladığı belirtilen haberde, isimleri  açıklanmayan yetkililerin, Beyaz Saray'daki danışmanların Maduro'nun geçen hafta  ülkedeki olaylarla birlikte devrilmesini beklediklerini ifade etmesi dikkati  çekti.
 
Haberde, ABD’nin Venezuela politikasında herhangi bir değişikliğin söz  konusu olmadığı, ABDli yetkililerin Maduro’nun devrilmesini artık uzun vadeli  diplomatik bir mesele olarak gördüğü savunuldu.  
 
ABD yönetimi Maduro hükümetinden kilit isimlerin Guaido tarafına  geçeceği ve Maduro’nun da ülkeyi terk edeceğini bekliyordu.
 
Maduro ise, ABD’nin kendisine yönelik aptalca bir darbeye kalkıştığını  ve bir yere gitmeyeceğini açıklamıştı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479