Trump'ın damadı Kushner'e Rusya kıskacı

ABD Başkanı'nı da içine alan soruşturmada, şimdi de en yakın danışmanı ve damadının ticari ilişkileri mercek altına alınacak.

Trump'ın damadı Kushner'e Rusya kıskacı
banner404

RUSYA soruşturmasına bakan Robert Mueller’ın Trump’ı incelemeye aldığı haberinin sızmasının ardından, şimdi de damat Jared Kushner’i dosyaya dahil ettiği bildirildi. Kushner’in ticari ilişkileri incelenecek.

Özel Soruşturmacı Rubert Mueller’ın Rusya ile olan temaslar ve ilişkiler konusunda Başkan Donald Trump’ın damadı Jared Kushner’i de soruşturma kapsamına alması sonrası Başkan Yardımcısı Mike Pence’in, hükümet yetkililerini savunma alanında uzmanlaşmış bir avukat tuttuğu bildirildi.

Amerikan istihbarat kurumları 2016 seçimlerinde Rusya’nın müdahalesi olduğu konusunda hem fikir. Ancak bu müdahalenin boyutları ve ABD’deki iştirakçilerinin ortaya çıkarılması için uğraşılıyor.

Trump konuya ilişkin olarak sosyal medyada Rusya ilişki suçlamasını saçma ve sahtekarlık olarak niteleyerek, “Hiçbir kanıt bulamadıkları bir mesele üzerinden şimdi de adaleti engellemek suçlamasında bulunuyorlar” ifadesini kullandı.

FBI soruşturmasının başındaki isim James Comey’nin Trump tarafından görevinden alınması dünya çapında Gündem olmuştu. Comey’nin yerine özel olarak atanan Robert Mueller’ın Trump’ı bizzat soruşturma kapsamına dahil ettiği haberlerinin sızmasıın ardından şimdi de damat Kushner’i dosyaya dahil etmesi Trump yönetimini hayli rahatsız etmiş durumda.

Kushner’ın ticari ilişkileri ve finansal hareketlerinin inceleneceği kaydedildi. Kushner kampanya sırasında Rus yetkililer ve Rus bankaları ile görüşmeler gerçekleştirmiş Beyaz Saray ile Kremlin arasında özel bir iletişim hattı kurulmasını önermişti.

Kushner’in New York’ta satın aldığı bir ofis binası için kullandığı 1.8 milyar dolarlık sorunlu kredi konusunda Rus bankası Vnesheconombank ile görüştüğü düşünülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner532

banner518

banner481

banner472

banner536