Sahilde korkunç manzara! Binlerce deniz canlısı kıyıya vurdu

İngiltere'de deniz sıcaklığındaki üç derecelik düşüş nedeniyle deniz kestaneleri, balıklar ve ıstakozlardan oluşan on binlerce ölü deniz canlısı kıyıya vurdu. Manzara görenleri korkuttu

Sahilde korkunç manzara! Binlerce deniz canlısı kıyıya vurdu
banner404

BİR haftadır Sibirya kaynaklı aşırı kar yağışları ve şiddetli rüzgârlarla boğuşan İngiltere'de sahil kenarlarına gidenler kötü bir sürprizle karşılaştı. Kent, Norfolk ve Yorkshire kıyılarına vuran on binlerce ölü deniz canlısı görenleri korkuttu.

''SAHİLDEKİ GÖRÜNTÜ ŞOK EDİCİ VE ÜZÜCÜYDÜ''


Kent sakinleri "Binlerce ölü denizyıldızının yanında yengeçler, denizkestaneleri, ıstakozlar ve balıklar var. Denizyıldızlarının çoğu ölüydü ancak ıstakozlar ve bazı yengeçler canlıydı. Elimizden geldiğince kurtarmaya çalıştık. Sahildeki görüntü şok edici ve üzücüydü" diye konuştu.

OLAYIN NEDENİ DÜŞÜK HAVA SICAKLIĞI
İngiltere merkezli Wildlife Trusts vahşi yaşam derneğinin Yorkshire yetkilisi Bex Lynam, olayın düşük hava sıcaklarından kaynaklandığını kaydetti. Geçen hafta deniz suyu sıcaklığında kaydedilen üç derecelik düşüşün deniz canlılarının aktivitesinin azalmasına sebep olduğunu söyleyen yetkili, "Bu onları korunmasız yapıyor. Büyük dalgalar, onları karaya sürüklüyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472