Rusya'nın sivillere yönelik saldırıları sürüyor

Rus savaş uçakları, Humus'ta muhaliflerin kontrolündeki Telbise ilçesinde bir okulun yakınına saldırdı. Saldırı sonucunda en az bir öğrenci hayatını kaybederken, aralarında öğrencilerin de bulunduğu 15 sivil yaralandı

Rusya'nın sivillere yönelik saldırıları sürüyor
banner404
HUMUS medya merkezinden alınan bilgiye göre, Rus savaş  uçaklarının Telbise'deki bir okulun yakınına bomba atması sonucu en az 1 öğrenci  öldü, aralarında öğrencilerin de olduğu 15 sivil yaralandı.
 
Rus savaş uçaklarının ayrıca Humus'a bağlı Ganto ve Teyr Meale  beldelerine 8 hava saldırısı düzenlediği bildirildi.
 
Önceki saatlerde de Rusya, Halep'in Etarib ilçesindeki yerleşim  birimleriyle kentin ana yollarına saldırdı. 4 sivilin öldüğü saldırılarda 7 sivil  de yaralandı.
 
Rejim varıl bombasıyla vurdu Bu arada Suriye ordusuna ait  savaş uçakları da Humus'un Teyr Meale beldesini varil bombasıyla vurdu.
 
ABD ve Rusya önceki gün yaptıkları ortak açıklamada, "Çatışmaların  durdurulmasının 27 Şubat 2016 tarihinde 00.00’dan itibaren başlaması" konusunda  anlaştıklarını duyurmuştu. Uluslararası camia, ateşkes sağlanmasının Rusya'nın hava saldırılarını durdurmasına bağlı olduğunu belirtiyor.
 
ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook Pentagon’da düzenlediği basın  toplantısında, "Bakan Carter, Ruslar’ın anlaşmaya uyup uymadığını bekleyip  göreceğiz. Ancak belli miktar şüphe var" ifadesini kullandı.   Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere  Başbakanı David Cameron da ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüşerek,  "Rusya’nın ve Suriye rejiminin ılımlı muhaliflere ve sivil halka yönelik hava  saldırılarını sona erdirmeleri konusunu yakından takip" edeceklerini bildirdi.  
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 01:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479