Ruslar Rio'dan umutlu

Konuya ilişkin basına açıklama yapan Şlyahtin, "Milli takımımızın 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılacağına inanıyoruz. Biz bunu umut ediyoruz. Ancak anlıyoruz ki, katılım için geri dönüşü olmayan bir nokta da mevcuttur. Bu da Haziran ayıdır" ifadelerini kullandı

Ruslar Rio'dan umutlu
banner404
ŞLYAHTİN, Rusya'da gelecek vadeden çok atletin olduğunu ve onları da  hesaba almak zorunda olduklarını kanıtlayacaklarını belirtti. 
 
Alman televizyonlarında yer alan sistematik doping iddiasının ardından  Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) tarafından soruşturma için görevlendirilen  bağımsız komisyonun, "Rusya'nın dopingi desteklediği" sonucuna vardığı raporunun  açıklanması sonrası Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), Rusya  Atletizm Federasyonunun üyeliğini askıya almış ve Rus atletleri geçici olarak  müsabakalardan men etmişti.
 
IAAF, gerekli adımlar atılmadığı takdirde Rus  atletlerin müsabakalara katılımına izin verilmeyeceğini belirtmişti. IAAF, ayrıca  2016 Dünya Gençler Şampiyonası ve Dünya Takımlar Yürüyüş Şampiyonası ev  sahipliklerinin Rusya'dan alındığını duyurmuştu. IAAF'ın açıklamasında, Rusya  Atletizm Federasyonu üyeliğinin geri verilmesi ve Rus atletlerin 2016 Rio  Olimpiyat Oyunları'na katılımını, federasyonun ilgili müracaatı olmadan  değerlendirilmeyeceği belirtilmişti.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 01:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472