Rus uçakları yine bombaladı!

Rus savaş uçakları ve Suriye ordusuna ait helikopterlerin Halep kentinin kuzeyine "misket ve varil bombalarıyla" düzenlediği saldırılar sonucu 11 kişinin öldüğü bildirildi. Kentteki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Rus jetleri ve Suriye ordusuna ait helikopterler, muhaliflerin kontrolündeki Kaptan el-Cebel beldesi ile Kafr Hamra bölgesine ''misket ve varil bombasıyla'' saldırdı

Rus uçakları yine bombaladı!
banner404
YERLEŞİM yerlerini hedef alan saldırılar sırasında, Kaptan el-Cebel'de  aynı aileden 10 kişi, Kafr Hamra'da da bir kişinin yaşamını yitirdiği ifade  edilirken, Rusların kentin kuzeyindeki Hayan, Hreytan beldesi ile Anadan ilçesi  ve Deyret İzze beldesini de bombaladığı aktarıldı. - ''Rejim ile terör  örgütü PYD Kaptan el- Cebel beldesine birlikte saldırdı''  Öte yandan,  muhalif gruplardan Nureddin ez-Zenki'den yapılan açıklamada ise rejim ile terör  örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD güçlerinin, Kaptan el-Cebel beldesi ile Şeyh  Akil köyüne ortaklaşa saldırdığı belirtildi. 
 
Diğer muhalif gruplarla iş birliği yapan Zenki'nin saldırıları  püskürttüğü kaydedilen açıklamada, "Rejim ile PYD'nin saldırısında muhaliflerin  bir tankı imha edildi. Muhalifler, Şeyh Akil köyü çevresinde rejim için çatışan  Afgan milisleri esir aldı. Çatışmalar bölgede hala devam ediyor'' denildi.
 
Muhaliflerin Tamura ve Deyret İzze'ye saldıran rejim ile terör örgütü  PYD güçlerini de geri püskürttüğü vurgulanan açıklamada, söz konusu bölgelerin  çevresinde çok sayıda PYD militanıyla rejim askerinin de etkisiz hale getirildiği  aktarıldı. 
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472