PYD geri çekildi

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD liderliğindeki Suriye Demokratik Güçleri'nin Haseke'nin güneyindeki Şeddadi ilçesinden çekildiği bildirildi

PYD geri çekildi
banner404
TERÖR örgütü DAEŞ'e yakın internet sitelerinde yer alan haberlere göre  çekilme, dün gece terör örgütü DAEŞ'in bomba yüklü araçlarla düzenlediği  saldırılar neticesinde meydana gelen patlamalar altında gerçekleşti. Söz konusu  haberlerde DAEŞ militanlarının son iki günde ilçenin batısında bulunan bir  hastane yakınında bomba yüklü 3 aracı infilak ettirdiği, olaylarda Suriye  Demokratik Güçleri savaşçılarından 57 kişinin öldüğü aktarıldı. DAEŞ'in PYD ve  ona destek veren güçlerden 26 kişiyi esir aldığı kaydedildi.
 
Öte yandan yerel kaynaklar, PYD ve ona destek  veren güçlerin DAEŞ'e karşı hücuma geçmek için koalisyon güçlerinin  bombardımanını beklediği ve hala ilçenin etrafında bulunduğunu anlattı.
 
PYD ve ona destek veren güçler iki gün önce DAEŞ'in denetimi altındaki  ülkenin gaz ve petrol yatakları bakımından en zengin ilçelerinden Şeddadi'yi ele  geçirmişti. Koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının Şeddadi ilçesinde birkaç  gün önce düzenlediği saldırılarda en az 90 sivil hayatını kaybetmiş, saldırılar  nedeniyle yüzlerce kişi bölgeden ayrılmıştı.
 

 
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479