banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Lezbiyen çiftin nikahını eşcinsel İmam kıydı

İsveç’in başkenti Stockholm’de İranlı lezbiyen bir çift 9 yıllık birliktelikten sonra evlendi. Çiftin dini nikahını da Güney Afrika’da yaşayan eşcinsel İmam Ludovic Mohamed Zahed kıydı

DÜNYA 20.08.2014, 16:14 20.08.2014, 15:16
Lezbiyen çiftin nikahını eşcinsel İmam kıydı
banner404
İSVEÇ’in başkenti Stockholm’de İranlı lezbiyen bir çift 9 yıllık birliktelikten sonra evlendi. Çiftin dini nikahını da Güney Afrika’da yaşayan eşcinsel İmam Ludovic Mohamed Zahed kıydı.
İnternette tanışan Sahar Mosleh ve Maryam Iranfar, Stockholm’ün Eşcinsel Gurur Haftası kutlamaları sırasında gerçekleşen nikah töreninde mutluluk tablosu çizdi. 
 
Osteogenesis İmperfecta hastalığından müzdarip olan Sahar Mosleh düğüne tekerlekli sandalyesinde katılırken,  Maryan Iranfar’ın da çiftin ilk çocuğuna hamile olduğu görüldü.
 
Halkın büyük ilgisini çeken nikah töreninden sonra kısa bir konuşma yapan Cezayir doğumlu İmam Zahed “Bu muhteşem düğünün bir parçası olabildiğim ve mutlu çifte destek verme fırsatını elde ettiğim için çok mutluyum. Bu genç çiftin yıllardır süren mücadelelerinin sonunda bir aile olmayı başarmış olması beni çok mutlu ediyor. İnsanların memleketlerini terk edip yabancı bir ülkeye yerleşmesi ve kendilerine birlikte yepyeni bir hayat kurması gerçekten zorlu bir yolculuk” dedi.
Yorumlar (0)