Köyü ateşe verdiler! Kuran-ı Kerim sayfaları yerlerde...

Myanmar'daki şiddetten kaçan Arakanlı Müslümanların olduğu 2 tekne alabora oldu. Biri bebek 11 kişinin cesedine ulaşıldı. Teknelerin her birinde yaklaşık 25 kişinin olduğu tahmin ediliyor. Daha önce Naf Nehri'ni geçmeye çalışan 39 Arakanlı boğularak ölmüştü. Arakanlı Müslümanlar'ın terk ettiği bölgenin kuzeyindeki Gawdu Zara köyü ateşe verildi. Arakanlılar'a ait her şeyin kül olduğu yangında yanan çok sayıda İslami kitap parçaları görüldü. Kuran-ı Kerim'den ayetlerin olduğu sayfalar yerlere dağılmıştı

Köyü ateşe verdiler! Kuran-ı Kerim sayfaları yerlerde...
banner404

NAF Nehri'nden Bangladeş'e kaçmaya çalışan geçmeye çalışan arakanMüslümanların bindiği iki tekne Sabah saatlerinde alabora oldu. 

Her bir teknede 20-25 kişinin olduğunu tahmin ediliyor. Şu an için biri bebek 11 cansız bedene Bengal Körfezi kıyısında  ulaşıldı. 
  
Myanmar ordusunun silahlı militanlarla mücadele gerekçesiyle Arakan eyaletinde devam eden saldırılarında 25 Ağustos'tan bu yana çok sayıda Arakanlı Müslüman hayatını kaybetti. 

Çatışmalarda en az 400 Arakanlı'nın öldürüldüğü bellirtiliyor. Ancak kimi kaynaklara göre ölü sayısı binden fazla. 

Myanmar yönetimi ülkeye  basın mansubu ya da Birlemiş Milletler İnsan Hakları Örgütü'nden temsilcilerin girmesine izin vermiyor. Bu sebeple herçek kayıp tam olarak bilinmiyor. 

Saldırılarda hedef alınan 60'tan fazla köy yakılıp yıkıldı. 

BM, şu ana kadar 146 binden fazla Arakanlı Müslüman'ın Bangladeş'e  geçtiğini bildiriyor ancak on binlercesinin sınır bölgesindeki bekleyişi de sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472