IŞİD gözünü çocuklara dikti!

Katliam, infaz ve terör eylemi görüntüleri yayınlayarak dünyanın kanını donduran DAEŞ, çocukların beyinlerinin nasıl yıkandığını gösteren bir video daha paylaştı

IŞİD gözünü çocuklara dikti!
banner404
PROPOGANDA amaçlı görüntülerde, terör örgütü DAEŞ tarafından başkent ilan edilen Rakka'daki bir çocuk asker kampı da tanıtıldı. Son dönemde stratejik kayıplar veren terör örgütünün, militan bulmakta zorlandığı için çocuk askerlere yöneldiği öne sürüldü. CNN muhabiri Charlie Winter "Görüntülerden ve şimdiye kadar yayımlanan raporlardan anladığımız kadarıyla, DAEŞ'in çocuk askerleri kullanması sıradan bir hal almış. Çocukların sadece propaganda videolarında değil operasyonlarda da yer aldığını görebiliyoruz" ifadelerini kullandı. Georgia State Üniversitesi'nin topladığı verilere göre DAEŞ saflarında savaşırken ölen 89 çocuktan yüzde 39'u bomba yüklü araç kullanarak, yüzde 33'ü cephede savaşarak, yüzde 20'si silahlı eylem düzenledikten sonra üzerlerindeki patlayıcıyı harekete geçirerek öldü. Verileri içeren raporun yazarlarından Mia Bloom "Çocukların hayatını kaybettiği bu 89 olay, büyük resmin sadece bir parçası. DAEŞ'in elinde en az bin 500 çocuk askerin bulunduğunu tahmin ediyoruz" dedi. 
'GÖNÜLLÜ AİLELER VAR'
Uzmanlar DAEŞ'in çocukların beynini yıkama konusunda uzmanlaşmış militanlarının bulunduğunu, kimi zaman ailelerin gönüllü bir şekilde çocuklarını bu militanlara teslim ettiğini söylüyor. DAEŞ'in son yayımladığı videoda, intihar eylemi düzenlemek üzere yola çıkan bir çocuk militanın, babasının elini öperek rızasını aldığı görülüyor.  
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479