banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

İngiltere'de eş cinsel hakem görev yapacak

İngiltere'de futbol hakemliği yapan İngiliz Ryan Atkin, eş cinsel olduğunu açıkladı. Atkin böylelikle, İngiltere futbol liglerinde ilk eş cinsel hakem olarak ülke tarihine geçecek

DÜNYA 11.08.2017, 10:27
İngiltere'de eş cinsel hakem görev yapacak
banner404

İNGİLTERE'DE futbol hakemliği yapan Ryan Atkin, eş cinsel olduğunu açıkladı. Atkin, İngiltere liglerinde ilk eş cinsel hakem olarak görev yapacak.

LİG KUPASI'NDA GÖREV ALACAK

Ryan Atkin, Ulusal Lig Kuzey ve Ulusal Lig Güney'de hakemlik yapmanın yanı sıra, İngiltere Lig Kupası ve Ulusal Ligi'nde 4. hakem olacak. Ryan Atkin, "Futbol Federasyonu, Premier Lig, ve İngiltere Lig Kupası'ndan LGBT desteği almak oldukça önemliydi." dedi.

CHAMPİONSHİP'TE DÜDÜK ÇALMIŞTI

1999 yılında Plymouth'ta hakemliğe başlayan Atkin, 2009 yılında lig maçlarında yardımcı hakem olarak Championship maçlarında da görev alıyordu. Ancak 1. hakem olmak için alt liglere döndü.

Atkin, cinsel tercihlerini açıklamaya korkan kişilere için bir örnek olabilmeyi umuyor.

"Eş cinsel olmak bir maçın yönetimine asla etkilemeyecek. Eşitlikten bahsediyorsak, eş cinsel olduğumdan bahsetmem gerekiyor çünkü bu göreceli. Homofobi hala bir sorun ancak bu durum düzeliyor. İlk hakemlik yaptığım döneme göre kesinlikle gelişme var."
"FEDERASYON, RYAN'I DESTEKLİYOR"

Futbol Federasyonu Hakem Gelişimi Başkanı ve eski bir hakem olan Neale Barry, Ryan Atkin'in kararlılığı ve cesaretinden fazlasıyla memnun.

"Federasyon, Ryan'ı kesinlikle destekliyor. Bizim görevimiz tüm hakemleri desterklemek, gelişimlerine yardımcı olmad, potansiyellerini makisimize etmek ve en önemlisi deneyimleri sonrası pozitif hissetmelerini sağlamak."

Yorumlar (0)