Hollanda'da mahkemeden camiye destek kararı

Hollanda'daki Rotterdam Mahkemesi, Rotterdam Belediyesinin Ayasofya Camisi'nin geçici olarak kullandığı binayı boşaltma kararını iptal etti

Hollanda'da mahkemeden camiye destek kararı
banner404

 MAHKEME tarafından yapılan yazılı açıklamada, Milli Görüş  teşkilatlarına bağlı caminin, geçici bir süreliğine bulundukları binada Temmuz  2018'e kadar kalabileceklerini bildirdi.
 
Açıklamada, caminin şu an bulundukları binada topluma yönelik yaptığı  faaliyetlerin, belediyenin boşaltma talebinden daha önemli olduğu vurgulandı.
Ayasofya Camisi Kurumsal İletişim Başkanı Mustafa Azmaz, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, mahkemenin verdiği kararın kendilerine nefes aldırdığını  belirterek, mutlu olduklarını söyledi.
 
Caminin yapım sürecinde yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı çoktan  bitmesi gereken inşaatın uzun sürdüğünü dile getiren Azmaz, geçici binada kalmak  için ön görülen süreden çok daha önce inşaatı bitirmeyi hedeflediklerini  kaydetti.
 
Mustafa Azmaz, "Belediye ile aramızda aslında hiçbir sıkıntı yok. Bu  zamana kadar her türlü konuda çok iyi çalıştık. Ama bu konuda bize maalesef  anlayış göstermedikleri ve bine yakın üye ve cemaat ile başka bir yere  gidemeyeceğimiz için belediyeyi mahkemeye vermek zorunda kaldık. Bu duruma  gelmesini istemezdik." dedi.
 
Rotterdam Belediyesi, caminin yapım süresinin uzamasına rağmen geçici  bina için anlaşılan sözleşmeyi uzatmayacağını bildirmiş ve bir ay içerisinde cami  olarak geçici kullanılan binayı boşaltmasını istemişti.
 
Caminin yönetim kurulu, bunun üzerine belediyeyi mahkemeye vermişti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479