Fransa Rusya'dan yardım isteyecek

Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, ülkesinin Rusya'dan terör örgütü IŞİD ile daha fazla mücadele etmesini isteyeceğini bildirdi

Fransa Rusya'dan yardım isteyecek
banner404
MOSKOVA'YA bugün yapacağı ziyaret öncesi Fransız basınına konuşan Le  Drian, Rus yetkililerle yapacağı görüşmelerde IŞİD ile yapılacak mücadelenin  ayrıntılı bir şekilde masaya yatırılacağını belirtti ve özellikle istihbarat  konusunda işbirliğinini artırılacağını ifade etti. 
 
 Le Drian, ''Terör örgütü olarak gördüğümüz IŞİD konusunda görüş alış  verişinde bulunacağız, Rusya'nın ortak düşmanımız IŞİD ile mücadelesini  güçlendirmesini arzu ediyoruz''dedi. 
 
Fransa, Rusya'nun son dönemde IŞİD ile mücadelesini artırmasına rağmen  Suriye'de düzenlediği hava operasyonlarında özellikle Batı tarafından desteklenen  ılımlı muhalifleri hedef aldığını düşünüyor. 
 
 Fransa, Paris'te 13  Kasım'da IŞİD tarafından üstlenilen terör saldırılarında 130 kişinin ölümü, 350  kişinin yaralanmasının ardından uçak gemisi Charles de Gaulle'ü geçen ay bölgeye  göndermişti. Uçak gemisinden kalkan savaş uçakları, Irak ve Suriye'deki IŞİD  hedeflerini vuruyor. 
 
 Uçak gemisinin Körfez'e intikali ile Ürdün ve  Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki toplam 12 olan Fransız savaş uçağı sayısı üç  misli artarak 36'ya çıkmıştı.  
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 01:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479