'Filistinlileri desteklemek dini sorumluluktur'

Dünya Müslüman Alimler Birliği, İsrail'in Filistinlilere yönelik işlediği suçları kınayarak, Filistinlilerin can, mal ve medya aracılığıyla desteklenmesi çağrısında bulundu

'Filistinlileri desteklemek dini sorumluluktur'
banner404


GENEL Sekreter Ali Karadaği, yaptığı yazılı açıklamada, "Dünya  Müslüman Alimler Birliği, Filistin halkının, Nekbe (Büyük Felaket) günü işgalci  siyonistlerin işlediği vahşi suçlara maruz kalmasını ve acılarını takip  etmektedir." ifadelerini kullandı.

Karadaği, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını ve  Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasını kınayarak, tüm bu olaylar  yaşanırken Arap ülkelerinin liderlerinin çoğunun sustuğuna dikkati çekti.

Bazı Arap liderlerin ise daha da ileri giderek İsrail'i desteklediğini  vurgulayan Karadaği, isim vermeksizin bu kişilerin direnişi siyonistlere karşı  tehlike olarak nitelediğini belirtti.

"Filistinlileri desteklemek dini sorumluluktur"

Filistinlilerin acılarını paylaşarak ülkede yas ilan eden Türkiye  başta olmak üzere ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma suçuna ortak olmayan  ülkelerin tutumundan övgüyle söz eden Karadaği, açıklamasında şu ifadelere yer  verdi:

"Filistinliler, özellikle Gazze'de ağır silahlı İsrail ordusuna çıplak  göğüsleriyle karşı koyuyor. Bu nedenle Müslümanların onları canlarıyla,  mallarıyla, medya aracılığıyla ve dua ile desteklemesi dini bir sorumluluktur."

Karadaği, Filistinli mültecilerin kendi topraklarına dönmelerinin  yasal ve meşru bir hak olduğunu, bu haktan vazgeçilemeyeceğini, vazgeçmenin de  büyük bir ihanet olduğunu vurguladı.

İsrail'in Filistinliler hakkında gerçekleştirdiği vahşice suçları  şiddetle kınayan, bunun insanlığa karşı büyük bir ihanet olduğunu vurgulayan  Karadaği, ABD'nin, özellikle son suçlar başta olmak üzere İsrail'in Filistin'de  işlediği tüm suçlara ortak olduğunu kaydetti.

ABD'nin, büyükelçiliğini Kudüs'e taşınmasını "tüm Müslümanlara,  insanlığa ve Birleşmiş Milletler'in kararlarına büyük bir hakaret olarak  değerlendiren Karadaği, bu durumun terörizm ile aşırıcılığın artmasına katkıda  bulunacağını ifade etti.

Karadaği, çoğunun susması, bazılarının ise siyonistlerle iş birliği  yapması ve ABD-siyonist projesini desteklemesinden dolayı yaşananlardan başta  Arap liderler olmak üzere tüm dünyanın sorumlu olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 07:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472