Bu ülkedeki kanser hastaları, dermanı akrep zehrinde buluyor!

Dünyanın dört bir yanındaki kanser hastaları, tedavi için Küba'yı tercih ediyor. Birçok kanser türüne çare bulan Küba'da ücretsiz tedavi bile mümkün

Bu ülkedeki kanser hastaları, dermanı akrep zehrinde buluyor!
banner404

YILLARCA Amerika'nın ambargosu altında yaşayan Küba, sağlık konusunda dünya çapında adımlar atmaya devam ediyor. Halk, büyük hastanelere gerek duymadan, mahalle aralarındaki polikliniklerde tedavi olabiliyor ve Küba, anne - bebek ölümlerinin en aza düşürüldüğü ülkelerin başını çekiyor.Küba, kanser tedavisi konusunda da adından söz ettiriyor. Türkiye'de, hasta ve hasta yakınlarının Küba'ya kanser tedavisi başvurusu yapabilmeleri için, belli başlı web siteleri bile kuruldu.İnternet üzerinden yapılan tedavi başvurularında süreç şöyle işliyor; Hastalar, evraklarını web sitesine gönderiyor. Site ekibi, Küba'daki ilgili hastaneyle bağlantıya geçerek, cevabı bireysel başvuruya nazaran daha kısa sürede alıyor. Hastaneden tedavi onayı geldikten sonra, hastanın tedavisinin başlaması için tarih belirleniyor. Hasta ve hasta yakınları, bu aşamaların hiçbirinde, ücret ödemiyor ve fiyatlar sabit.İki yüze yakın hastalık türünün tedavisinin mümkün olduğu Küba'da, ne yazık ki, her kanser türünün tedavisi bulunmuyor. Yalnızca, Akciğer kanseri, gece körlüğü, sedef, vitiligo, saçkıran tedavilerinin çözümü mevcut.Dünyadaki ilk ve tek kanser aşılarını üreten Küba, akciğer kanseri ile baş ve boyun kanseri tedavilerinde aşı kullanıyor. Bu aşılar, kanserin belli aşamalarında uygulanıyor ve akciğer aşısının sonuç verdiği, ABD tarafından onaylanan bilgiler arasında.Küba'daki tedavilerin enteresan detaylarından biri de, tedavisi olmayan 'gece körlüğü' hastalığını iyileştiriyor olmaları.Ayrıca, Küba'da her kanser türü için kullanılabilen 'Vidatox' isimli dil altı damlası, Küba'ya özgü bir akrebin zehrinden yapılıyor.Üstelik, Küba'daki doktorların, sedef ve saçkıran hastalıkları için önerdikleri tıbbi ilaçların başarı oranı %80 ve hiçbir yan etkileri bulunmuyor.

ARİF SAĞ'DA TEDAVİ EDİLDİ

Sanatçı Arif Sağ, 2017 yılında, kanser tedavisi için 5 günlük bir süreçte Küba'da bulunmuştu.Arif Sağ, Küba'daki tedavi sürecini şu sözlerle anlattı: Doktorum ’Küba’da bir ilaç varmış, oradaki tedaviyi görmeni öneririm’ dedi. Dışarıdan birilerini anlatsa kesinlikle gitmezdim. Ben bilime inanırım. Bilim Küba’daki ilacı kabul ettiği için kabul ettim. Gittim. Orada müthiş bir insani disiplin ile karşılaştım. Yüzü asık, üzgün bir adam görmedim. Böyle bir şey yok. Herkes keyifli. Sokakta şarkı söyleyerek yürüyorlar. İlacın şişesi orada 100 dolar ise, burada 2700. O ilaçlar, kendi halkına bedava. Hastanedeki tüm tedavi bedava. Kanser oranı sıfır gibi duruyor. İnsanlar huzurlu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472

banner479