Bono'nun kurduğu dernekte skandal! Kadınlar cinsel ilişkiye zorlanmış

Ünlü Rock grubu U2'nun solisti Bono tarafından kurulan ONE adlı yardım kuruluşunda skandal ortaya çıktı. Meğer, yardım kuruluşundaki kadınlar politikacılarla cinsel ilişkiye zorlanıyormuş

Bono'nun kurduğu dernekte skandal! Kadınlar cinsel ilişkiye zorlanmış
banner404

İRLANDALI rock grubu U2'nun solisti Bono tarafından kurulan ONE yardım kuruluşunda görev alan kadın çalışanların 'yerel politikacılarla cinsel ilişki yapmaya zorlandığı' ortaya çıktı.

SOLİST ÖZÜR DİLEDİ
İrlandalı rock topluluğu U2'nun solisti Bono, 2004'te dünyada yoksulluk ve önlenebilir hastalıkları azaltma amacıyla kurduğu ONE adlı yardım kuruluşunda çalışanlara kötü muamelede bulunulduğunun ortaya çıkması üzerine özür diledi.

AZARLANIP AŞAĞILANIYORLAMIŞ
 Habertürk gazetesinde yer alan habere göre ONE'nın hazırladığı bir iç denetim raporuyla, Güney Afrika'nın Johannesburg ofisinde çalışan kadınların 2011-2015 arasında yöneticileri tarafından görev tanımı içinde olmayan işleri yapmaya zorlandığı, azarlandığı ve aşağılandığı ortaya çıkmıştı.

CİNSEL İLİŞKİYE ZORLANMIŞLAR
Rapora göre bir kadın çalışan, Tanzanyalı bir milletvekili ile cinsel ilişkiye girmeye zorlandı. Kadın çalışan bunu reddedince, aşağılandı, görevinden alınıp resepsiyon memurluğuna getirildi ve maaşı azaltıldı. Bir başka kadın çalışan ise yöneticisinin hafta sonunda verdiği ev partisinde 'servis elemanı' olarak çalıştırıldı. ONE ilgililer hakkında soruşturma açtı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479