Ateşkes için 'geçici' anlaşma

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Suriye'de ateşkes şartları için 'geçici' olarak anlaşmaya vardıklarını açıkladı

Ateşkes için 'geçici' anlaşma
banner404
RUS mevkidaşı ile görüşmesi sonrası bir açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'de şiddetin durdurulması şartları için 'geçici anlaşmaya vardıklarını' söyledi. 'Çözülemeyen birkaç sorun bulunduğunu' belirten Kerry, "Suriye'de ateşkes her zamankinden daha yakın" dedi. Kerry, Kerry, "Şiddetin durdurulması konusunda geçici prensip anlaşmasaşına vardık. Birkaç gün içinde devreye girebilir" diye konuştu. 
ABD Dışişleri Bakanı, kendisinin bugün erken saatlerde Lavrov ile telefonda görüştüğünü belirtip, ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında da önümüzdeki günlerde bir görüşmenin gerçekeleşeceği bilgisini verdi. Kerry iki liderin görüşmesinde geçici anlaşmanın detaylarının giderilebileceğini söyledi.

İki görüşme daha yapıldı

Rus Ria Novosti haber ajansı, Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Mariya Zaharova'nın, Suriye'de ateşkesin sağlanması konusunda Lavrov ve Kerry arasında akşam saatlerinde iki görüşmenin daha yapıldığını duyurduğunu bildirdi. İki bakanın, görüşmelerde ele aldıkları detaylara ilişkin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Devlet Başkanı Barack Obama'ya bilgi verdikleri kaydedildi.

Çavuşoğlu, Kerry ve Cübeyr ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ile telefonda görüştü.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu, mevkidaşlarıyla telefon görüşmelerini dün gece yaptı.

Görüşmelerde, Suriye'deki son gelişmeler ele alındı. 
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 01:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472